ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
25 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Sekcja tenisa stołowego

Tenis stołowy znany również jako ping-pong jest to gra, w której uczestniczą 2 lub 4 osoby polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu.

Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie. Punkty przyznawane są za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport.

Klub Tenisa Stołowego przy Centrum Polsko-Słowiańskim powstał w czerwcu 1998 roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej nieżyjącej już koleżanki p. Anny Borys. Jej osobistemu wysiłkowi zawdzięczamy otrzymanie sprzętu w postaci stołów od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, a Centrum Polsko-Słowiańskie użyczyło sali przy 176 Java Street na Greenpoincie. Do tej pory korzystamy z niej w każdy piątek.

 Pani Anny Borys, choć nigdy nie uprawiała tej dyscypliny sportu, wielce się dla tej dyscypliny zasłużyła w ramach sportu polonijnego. My jako zawodnicy spotykamy się regularnie, zapewniamy siły naszemu klubowi, który funkcjonuje i cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem. Rywalizujemy ze sobą o każdą piłkę i gramy zawsze do końca.Godziny zajęć: środy: 6:00PM - 9:00PM
Instruktor: Wojciech Gajda

176 Java Street, Brooklyn, NY 11222
tel: 718-784-1233, 718-383-5290CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - JESIEŃ, 2021

KLIKNIJ TUTAJ