POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
26 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE


Sekcja tenisa stołowego

Tenis stołowy znany również jako ping-pong jest to gra, w której uczestniczą 2 lub 4 osoby polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu.

Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie. Punkty przyznawane są za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport.

Klub Tenisa Stołowego przy Centrum Polsko-Słowiańskim powstał w czerwcu 1998 roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej nieżyjącej już koleżanki p. Anny Borys. Jej osobistemu wysiłkowi zawdzięczamy otrzymanie sprzętu w postaci stołów od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, a Centrum Polsko-Słowiańskie użyczyło sali przy 176 Java Street na Greenpoincie. Do tej pory korzystamy z niej w każdy piątek.

 Pani Anny Borys, choć nigdy nie uprawiała tej dyscypliny sportu, wielce się dla tej dyscypliny zasłużyła w ramach sportu polonijnego. My jako zawodnicy spotykamy się regularnie, zapewniamy siły naszemu klubowi, który funkcjonuje i cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem. Rywalizujemy ze sobą o każdą piłkę i gramy zawsze do końca.Godziny zajęć: środy: 6:00PM - 9:00PM
Instruktor: Wojciech Gajda

176 Java Street, Brooklyn, NY 11222
tel: 718-784-1233, 718-383-5290CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ