POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
29 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
28.10.20
Polonia oddała Hołd Zmarłym
Tydzień przed zbliżającym się dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Centrum Polsko - Słowiańskiego, delegacja Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej z Nowego Jorku oraz Kongresu Polonii Amerykańskiej oddała Hołd Zmarłym pochowanym na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie. Delegacja Polonii pojechała do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej więcej»


POLONIA

10.27.2020

Inicjatywa #Polonia4Neighbours

Trwająca od kilku miesięcy sytuacja związana w pandemią wirusa Covid-19 wymaga od nas wszystkich wzmożonych i czasem niekonwencjonalnych działań. Pożądana i kluczowa staje się aktywizacja pozytywnych postaw, które wspomagają walkę z epidemią oraz służą dobrostanowi wszystkich członków naszych społeczności.
czytaj więcej
10.27.2020

Polonijne Kolędowanie - Dzieci Dzieciom”

W teledysku wystąpiło 75 dzieci z 14 krajów, które zgłosiły się do wspólnego śpiewania. Trenerami wokalnymi byli finaliści "The Voice of Poland" Nicole Kulesza i Piotr Tłustochowicz. Teledysk spotkał się z wielkim uznaniem, pisały o tym gazety, media społecznościowe i mówiono o tym też w telewizji.
czytaj więcej
10.26.2020

„Pamiętaj o Weteranach”

W sobotę, 31 października, dzień przed Świętem Wszystkich Świętych, Stowarzyszenie Pamięć po raz pierwszy inicjuje akcję sprzątania grobów weterańskich "Pamiętaj o Weteranach". Głównym celem akcji jest pamięć o weteranach, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.
czytaj więcej
10.12.2020

Drodzy Rodzice i Członkowie Rodziny D14

W ubiegłym tygodniu był to „ostatni” pierwszy dzień szkoły dla naszych uczniów, których rodziny zdecydowały się na indywidualną naukę mieszaną w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Dla nas wszystkich ten rok szkolny jest inny i bezprecedensowy. Chciałam podziękować każdemu z was za cierpliwość i wsparcie podczas otwarcia oraz za miłość i oddanie dla waszych szkół
czytaj więcej
10.09.2020

Częściowe zamknięcie NYC w związku z COVID

Podział na strefy czerwone, pomarańczowe i żółte.
czytaj więcej
10.02.2020

Fotograficzne migawki z minionych Parad Pułaskiego - Konkurs

Przedstawiciele Centrum Polsko-Słowiańskiego, każdego roku brali udział w Paradzie Pułaskiego. Podczas Parady Pułaskiego wszyscy dumnie manifestowali swoje polskie korzenie. W tym roku, w związku z pandemią, Richard Zawisny Prezes Komitetu Głównego Parady Pułaskiego poinformował, że tegoroczna Parada Pułaskiego się nie odbędzie z powodu COVID-19.
czytaj więcej
09.23.2020

Powrót do szkoły 2020-2021 - Informacje

Drodzy Rodzice i Rodziny Dystryktu Szkolnego 14. Zbliżając się do ponownego otwarcia naszych szkół na uczenie mieszane i zdalne, pragnę każdemu z was podziękować za cierpliwość, elastyczność i poparcie dla edukacji waszego dziecka. Chcę również zapewnić, że dyrektorzy i ich zespoły sumiennie pracują, aby zapewnić zaspokojenie potrzeb każdego dziecka poprzez efektywność planów szkolnych, programów nauczania i dostępu do nauczania.
czytaj więcej
09.18.2020

Miasto Nowy Jork zmniejszyło wskaźniki zakażeń i dodatnich wyników testów na COVID-19 do jednego z najniższych poziomów w kraju

Mayor Bill de Blasio. Foto: Ron Adar
Dzięki niezwykłym poświęceniom i wytrwałości miasto Nowy Jork zmniejszyło wskaźniki zakażeń i dodatnich wyników testów na COVID-19 do jednego z najniższych poziomów w kraju. Nie możemy teraz sobie pozwolić na mniejszą czujność.
czytaj więcej
09.12.2020

V Forum Gospodarcze Polonii Świata 2020

W imieniu organizatorów V Forum Gospodarczego Polonii Świata, które odbędzie się w dn. 09-10 października 2020 r., mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić do uczestnictwa w obradach i debatach poświęconym aktualnym problemom cywilizacyjnym w obszarze gospodarki oraz strategii współpracy i synergii jaka obecnie jest realizowana, a jaka powinna być w relacjach: Polonia-Państwo Polskie.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ