POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
08 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.08.20
Polonia nowojorska oddała hołd Powstańcom Warszawskim
Polonia w Nowym Jorku zgromadziła się przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. więcej»


POLONIA

08.03.2020

Obejrzyj teledysk dzieci polonijnych "Jesteśmy sobie potrzebni!"

Projekt "Jesteśmy sobie potrzebni!" powstał w okresie pandemii i ma na celu zjednoczenie polonijnych środowisk oświatowych w świecie. Współorganizatorami projektu są Kongres Oświaty Polonijnej i norweska firma Events Partner Kamilla Helland.
czytaj więcej
07.06.2020

Komunikat Konsulatu Generalnego RP w NYC

W związku ze zbliżającą się II turą Wyborów Prezydenckich RP, uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 6.07. do dnia głosowania, w sobotę 11.07. włącznie będzie możliwość bezpośredniego dostarczania pakietów wyborczych do siedziby Konsulatu:
czytaj więcej
05.20.2020

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie krajowe 1 czerwca

Z dniem 1 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie. Pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe.
czytaj więcej
05.17.2020

„Koronawirus jak rozpędzony pociąg”. Relacja polskiej lekarki w Nowym Jorku

Mieszkająca w Nowym Jorku polska pulmonolog dr Iwona Rawinis porównała rozprzestrzenianie się koronawirusa do rozpędzonego pociągu, którego nie daje się zatrzymać. Wg specjalistki izolacja ma kluczowe znaczenie, a używanie masek, nawet domowego wyrobu, w miejscach publicznych również ogranicza transmisję wirusa.
czytaj więcej
05.06.2020

Specjalne rejsy powrotne z Nowego Jorku do Polski

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące możliwości powrotu z Nowego Jorku do Polski, informujemy, iż 20 i 23 maja br. odbędą się specjalne rejsy czarterowe LOT-u z lotniska JFK w Nowym Jorku na Lotnisko Chopina w Warszawie.
czytaj więcej
05.02.2020

Wystąpienie Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Polonii i Polaków za Granicą to święto ustanowione przez Sejm RP, z inicjatywy Senatu RP w dowód uznania dorobku Polonii w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości. Obejrzyj nagrane z tej okazji video:
czytaj więcej
04.30.2020

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Pismo z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, skierowane przez Wicemarszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz Wiceprzewodniczące Senackiej Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą - Panią Janinę Sagatowską oraz Panią Marię Koc.
czytaj więcej
04.27.2020

LOT odwołuje rejsy do odwołania

W Polsce do 26 kwietnia zamknięcie pasażerskiego ruchu lotniczego i międzynarodowego transportu kolejowego zostanie wydłużone. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział Polskiemu Radiu, że ograniczenie będzie obowiązywać do odwołania. “Ten termin jest przedłużany stale. W najbliższym czasie, nie ulegnie zmianie,” powiedział rzecznik rządu.
czytaj więcej
04.27.2020

Wystąpienie Pani Poseł Joanny Fabisiak do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego

Wystąpienie Pani Poseł Joanny Fabisiak do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego w sprawie weryfikacji stanowiska rządu dotyczącego zasad wyborów prezydenckich dla Polaków mieszkających na stałe za granicą.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ