POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
19 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

12.04.21
Oficjalny przewodnik po bezpieczeństwie pożarowym i ratowaniu życia
W każdym przypadku zagrożenia życia lub mienia, w tym pożarów, dymu, zapachów gazu lub nagłych wypadków medycznych zadzwoń pod 911. Pod 911 trzeba dzwonić szybko, ponieważ sytuacja może się nagle pogorszyć. więcej»


KORONAWIRUS

04.12.2021

Zwrot kosztów finansowych za pogrzeb z powodu zgonu na COVID-19

FEMA zapłaci do 9000 $ za każdy pogrzeb, w momencie kiedy osoba zmarła w wyniku zachorowania na COVID-19.
czytaj więcej
04.09.2021

Jak możesz zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19?

UWAGA: osoby o zwiększonym ryzyku poważnych konsekwencji zdrowotnych wskutek zarażenia wirusem COVID-19 nadal powinny jak najrzadziej wychodzić z domu.
czytaj więcej
04.07.2021

COVID-19: Vaccines. Lokalizacje szczepień i wizyty

Osoby kwalifikujące się do szczepienia mogą skorzystać z naszej wyszukiwarki szczepionek, aby wyszukać punkt szczepień w swojej okolicy (niedostępna w przeglądarce Internet Explorer).
czytaj więcej
03.30.2021

Nowojorczycy powyżej 30 roku życia będą mogli się zaszczepić

Andrew M. Cuomo Gubernator stanu Nowy Jork, poinformował mieszkańców metropolii nowojorskiej, że od wtorku, 30 marca, wszyscy powyżej 30 roku życia, będą kwalifikować się do szczepionki przeciw COVID- 19.
czytaj więcej
03.29.2021

Na Lotnisku Chopina w Warszawie można już wykonać test w kierunku COVID-19

Od 30 marca na Lotnisku Chopina w Warszawie można już wykonać test w kierunku COVID-19 jeszcze przed opuszczeniem stołecznego portu. Pierwszy punkt pobrań znajduje się w terminalu przed kontrolą zaświadczeń Straży Granicznej. Drugi jest zlokalizowany w hali odbioru bagażu.
czytaj więcej
03.17.2021

W dalszym ciągu obowiązuje w Nowym Jorku stan zagrożenia dla zdrowia publicznego w związku z COVID-19

Osoby cierpiące na inne choroby oraz opiekunowie, takie jak zwiększone środki wzrostu, osoby trzecie. Należy unikać miejsc publicznych i zgromadzeń oraz typ maseczkę na twarz, wewnętrzne pokoje, jak i na zewnątrz. Nie należy wychodzić z domu, za wyjątkiem wypadów do pracy, szkoły, na zakupy spożywcze, do apteki lub w celu wykonania czynności robocze, w tym uzyskania opieki medycznej lub wykonania testów na COVID-19.
czytaj więcej
03.09.2021

Co musisz wiedzieć po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19?

Ważne aby po pierwszym szczepieniu umówić się na przyjęcie drugiej dawki, która powinna zostać podana po upływie od trzech tygodni (Pfizer) do czterech tygodni (Moderna) po pierwszym zastrzyku.
czytaj więcej
03.09.2021

Zaświadczenie z miasta Nowy Jork o uprawnieniu do szczepień na COVID-19 ze względu na stan zdrowia

Aby zaszczepić się w Nowym Jorku, nie potrzebujesz dokumentów od swojego osobistego lekarza ani żadnego innego dowodu swojego stanu chorobowego. Konieczne jest tylko, abyś sam zaświadczył, że masz podstawowy stan, który kwalifikuje.
czytaj więcej
03.09.2021

Lokalizacje szczepień i wizyty - wyszukiwarka

Obecnie dostępność szczepionek zapewnianych przez rząd federalny jest ograniczona. W tej chwili w wyszukiwarce szczepionek może nie być wolnych terminów, należy jednak regularnie do niej zaglądać. Po zwiększeniu dostaw szczepionek udostępnione zostaną nowe terminy wizyt.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

 

KLIKNIJ TUTAJ