POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
30 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
16.11.20
Każdego roku jesienią Centrum Polsko-Słowiańskie tętniło życiem...
Każdego roku w listopadzie w Centrum Polsko Słowiańskimi odbywało się szereg różnych spotkań oraz wystaw. więcej»


POLONIA

10.27.2020

Inicjatywa #Polonia4Neighbours

Trwająca od kilku miesięcy sytuacja związana w pandemią wirusa Covid-19 wymaga od nas wszystkich wzmożonych i czasem niekonwencjonalnych działań. Pożądana i kluczowa staje się aktywizacja pozytywnych postaw, które wspomagają walkę z epidemią oraz służą dobrostanowi wszystkich członków naszych społeczności.

Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować za dotychczasową, niejednokrotnie tytaniczną pracę Państwa na rzecz swoich sąsiadów, czy też niejednokrotnie nieznanych bliżej osób – naszych bliźnich, niezależnie od ich przynależności narodowej.

Zachęcam Państwa, przedstawicieli Polonii oraz organizacji polonijnych Nowojorskiego Okręgu Konsularnego działających na rzecz środowisk lokalnych, do włączenia się (lub do dalszego wspierania) w inicjatywę pt. #Polonia4Neighbours - akcję solidarnościową zainicjowaną w kwietniu br. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, a skierowaną do Polonii na całym świecie. #Polonia4Neighbours ma na celu promowanie i wspieranie aktywności oraz działań pomocowych, zwłaszcza tych, które skierowane są do lokalnych społeczności lub wspierają lokalne władze (w tym miejscową służbę zdrowia).

W krótkiej prezentacji wideo, Wiceminister Spraw Zagranicznych RP, Szymon Szynkowski vel Sęk informuje o reaktywacji #Polonia4Neighbours i zaprasza do włączenia się w nią:

Film ten można obejrzeć również na Facebooku naszej placówki (zachęcam do jego polubienia i dalszego udostępniania): https://www.facebook.com/ConsulateofPolandinNewYork oraz na naszym Twitterze: https://twitter.com/PLinNewYork. Zachęcam też do wykorzystania w komunikacji w Państwa mediach społecznościowych hasztagów #Polonia4Neighbours oraz #SolidarityPL.

Jeśli mają Państwo pomysły, czy inicjatywy, którymi chcielibyście podzielić się z nami lub przedsięwzięcia, które chcielibyście Państwo wspólnie z nami zorganizować, prosimy o kontakt. Zapraszam do współpracy.

Z wyrazami uszanowania,
Adrian Kubicki
Konsul Generalny

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ