POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
04 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
15.04.20
Loty zaplanowane w dniach 12-26 kwietnia 2020 zostały odwołane
W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 26 kwietnia 2020 roku, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 12-26 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. więcej»


POLONIA

02.20.2019

Polonia po raz trzeci zaśpiewa w Opolu

Trwa nabór wykonawców do udziału w III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w terminie 2-7 lipca br. W festiwalu mogą wziąć udział artyści polonijni , którzy ukończyli 18-sty rok życia. Koncerty festiwalowe odbędą się w Opolu, Brzegu, Otmuchowie i Korfantowie.

Preferowany repertuar oraz zasady uczestnictwa w Festiwalu znajdą państwo na stronie internetowej Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska: www.wspolnotapolska.opole.pl w zakładce festiwal polonijny.

Warto zaznaczyć, iż dwie poprzednie edycje tego festiwalu przyciągnęły do Opola spore rzesze wykonawców z całej prawie Europy, Kanady, Ameryki i Australii. Pomysłodawczyni festiwalu, red. Halina Nabrdalik z Radia Opole, a zarazem prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska", jest zdania, iż Polacy, niezależnie od tego, gdzie żyją, powinni mieć szansę poznać polską kulturę, jej wspaniały dorobek, także muzyczno-wokalny. Taka wiedza pozwala lepiej zakotwiczyć się w polskości. Stąd pomysł festiwalu, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także inspiracja artystów polskiego pochodzenia do własnej twórczości na emigracji.

Festiwal polonijny to misja, której celem jest kreowanie żywych, serdecznych więzi z Macierzą, integracja artystów polonijnych wokół Opola-Stolicy Polskiej Piosenki, ich bliższe poznanie się, wymiana kontaktów, a nawet wspólne koncertowanie w krajach swojego zamieszkania.

Dla najlepszych wykonawców organizatorzy III PFPP przewidują atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest nadesłanie zgłoszenia do 15 kwietnia br. na adres:

festiwalpolonijny.opole@gmail.com

zawierającego wypełnioną kartę uczestnika wraz z czterema polskimi piosenkami (w tym jedna może być utworem autorskim). Rekomendacje repertuarowe znajdują się w regulaminie Festiwalu.

Komisja Artystyczna, po przesłuchaniu zgłoszonych w formie MP3 nagrań, zdecyduje o zakwalifikowaniu wykonawców do udziału w festiwalowych koncertach, co nastąpi do końca kwietnia br. O decyzji Komisji Artystycznej kandydaci zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną. Szczegółowe informacje na temat III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, także kartę zgłoszenia uczestnika można znaleźć na stronie internetowej www.wspolnotapolska.opole.pl

Warto zauważyć, iż sporym atutem tego stosunkowo świeżego, polonijnego przedsięwzięcia, jest fakt zaangażowania w jego organizację samorządów opolskich, różnego szczebla, którym zależy na promocji swego niezwykle ciekawego turystycznie, wielokulturowego regionu, utrzymującego bogate kontakty partnerskie zarówno ze Wschodem, Zachodem jak Południem Europy.

Oprac. K.N.

 

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ