ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
21 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

20.09.21
Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się z przedstawicielami mediów
O nadchodzącej wizycie Prezydenta Polski Andrzeja Dudy mówił podczas spotkania z mediami Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. więcej»


WYDARZENIA

09.22.2021

Spotkanie z radnym Stephenem T. Levinem w sprawie budowy schroniska dla bezdomnych na Greenpoincie

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa założona i działająca na Greenpoincie, w swoim Newsletter zwróciła uwagę Polonii na petycję utworzoną na portalu Change.org w sprawie proponowanej budowy schroniska dla bezdomnych przy 83-97 Apollo Street i 106 Hausman Street.
czytaj więcej
09.10.2021

Kardynał Stefan Wyszyński w służbie narodu

Dla uczczenia Beatyfikacji Wielkiego Polaka, Fundacja Kultury i Sztuki, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie zapraszają na nieodpłatny koncert online KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI W SŁUŻBIE NARODU, którego premiera odbędzie się w piątek 10 września o godz. 2pm na YouTube i stronie www.fkis.org W programie koncertu znajdą ciekawe treści edukacyjne, niepublikowane zdjęcia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz utwory F. Chopina w wykonaniu znakomitych pianistów. Nagrania zrealizowano w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
czytaj więcej
07.01.2021

Zaczął się ostatni etap V Olimpiady Historii Polski

Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 „W drodze do niepodległości” wchodzi w końcową fazę. Jej uczestnicy 1 lipca przystąpili do egzaminów etapu centralnego.
czytaj więcej
06.28.2021

Ignacy Paderewski Patriota i Filantrop

Zapraszamy na nieodpłatny koncert online IGNACY PADEREWSKI PATRIOTA I FILANTROP, organizowany dla uczczenia 80 rocznicy śmierci Wielkiego Polaka.
czytaj więcej
06.26.2021

Dzień Ojca na sportowo!

TURNIEJ PIŁKARSKI Z OKAZJI DNIA OJCA ORAZ MECZ O PUCHAR PREZESA ZPKP NY POLAND VS NJ POLAND.
czytaj więcej
06.25.2021

Premiera Filmu Dokumentalnego "3 maja, czyli dzisiaj"

Premiera Filmu Dokumentalnego "3 maja, czyli dzisiaj" Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 25 czerwca, 2021 o godz. 20:00 na kanale YouTube Konsulatu Generalnego w Nowym Yorku, odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt.”3 maja, czyli dzisiaj” produkcji TVP, do oglądania którego chcieliśmy Państwa zaprosić.
czytaj więcej
05.26.2021

26 maja Konferencja Senatu pt. "Polki na emigracji i za granicą"

Organizowana przez: Komisję Gospodarki Narodowej i Innowacyjności Senatu RP, Komisję Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP, Radę Polonii Świata.
czytaj więcej
05.15.2021

"Zło dobrem zwyciężaj" - żywa lekcja historii - 15 maja, br.

Konsulat Generalny w Nowym Jorku serdecznie zaprasza na spotkanie upamiętniające bł. ks. Jerzego Popiełuszko w najbliższą sobotę, 05/15/2021 o godz. 1pm przy Father Jerzy Popieluszko Square, Nassau Ave, Brooklyn, NY!
czytaj więcej
03.07.2021

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Komitet Smoleńsko-Katyński we współpracy z Okręgiem 2 SWAP, Placówką 51/99 SWAP oraz z Kołem Przyjaciół Radia Maryja i Klubami Gazety Polskiej USA zapraszają na Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO

KLIKNIJ TUTAJ