POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
26 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
21.10.20
Głosuj bezpiecznie! - Głosuj korespondencyjnie!


WYDARZENIA

10.19.2020

Polonia upamiętniła 36. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W 36. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przedstawiciele Polonii zachowując pandemiczne ograniczenia spotkali się pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby złożyć symboliczne wiązanki kwiatów i zapalić znicze oraz wspólnie się pomodlić.
czytaj więcej
10.16.2020

16. października obchodzimy rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Był teologiem, poliglotą, a z zamiłowania aktorem, dramaturgiem i poetą. Studiował w Krakowie- najpierw polonistykę, potem teologię. Ale przede wszystkim był osobą wielkiej wiary.
czytaj więcej
10.03.2020

"Ustedes". Nowy projekt sztuki publicznej Krzysztofa Wodiczko oraz digitalowa kampania medialna 

Otwarcie projektu: Governors Island, New York. Sobota, 3 października 2020 r. o 17:00. Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku prezentuje najnowszy projekt i performance autorstwa uznanego artysty Krzysztofa Wodiczko we współpracy z More Art oraz założycielką i dyrektorką organizacji, Micaela Martegani. Uroczyste otwarcie odbędzie się w przestrzeni publicznej parku miejskiego na Governors Island w Nowym Jorku, w sobotę 3 października 2020 roku o godzinie 17:00.
czytaj więcej
08.31.2020

Iluminacja świetlna "40 Solidarność" w Nowym Jorku

Na budynku Konsulatu Generalnego RP na Manhattanie z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych 31 sierpnia zostanie wyświetlona iluminacja świetlna "40 Solidarność".
czytaj więcej
06.22.2020

Bezpłatny Nadzwyczajny Koncert Pamięci Jana Pawła II On-Line.

21 CZERWIEC 2pm EDT. Koncert dedykowany jest pamięci Jana Pawła II, którego świadectwo życia nadal porusza serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Jan Paweł II był wielkim orędownikiem praw człowieka, niezłomnym obrońcą godności, niestrudzenie rozwijał relacje międzyreligijne, które uważał za ścieżkę wiodącą do przyjaźni i miłości między ludźmi pochodzącymi z różnych tradycji. Polski Sejm ogłaszając rok 2020 rokiem Jana Pawła II zaznaczył, że nauczanie i wielkie dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II jest dla Polaków inspiracją do budowania Polski wolnej i sprawiedliwej.
czytaj więcej
05.21.2020

Eco-Solidarność | Circula | Rozmowa na żywo | Czwartek 21 maja, 14:00

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, oraz WantedDesign Manhattan serdecznie zapraszają na Eco-Solidarność | Circula. Czwartek 21 maja, 14:00.
czytaj więcej
05.02.2020

Tele-sympozjum poświęcone twórczości Jana Sawki

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku zaprasza Państwa do wzięcia udziału w sympozjum poświęconemu życiu i działalności Jana Sawki:
czytaj więcej
03.21.2020

WYSTAWA ODWOŁANA: Janusz Kapusta, 20-21 marca, br.

W nawiązaniu do bieżących okoliczności zarówno krajowych, jak i zagranicznych związanych z zagrożeniem Coronavirus pragniemy poinformować, że wystawa Janusza Kapusty planowana na 20-21 marca br. została odwołana. O ewentualnej nowej dacie wydarzenia zostaną Państwo poinformowani.
czytaj więcej
03.01.2020

Kolejna edycja biegu "Tropem Wilczym"

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce we współpracy z grupą "Polska Running Team" zaprasza do udziału w biegu - marszobiegu: “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ