ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
02 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

22.11.21
Zebranie Sprawozdawcze Centrum Polsko-Słowiańskiego
Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii wirusa Covid-19, Roczne Zebranie Sprawozdawcze Centrum Polsko-Słowiańskiego wyznaczone na piątek, 10 grudnia, 2021 r. o godzinie 18-tej, odbędzie się na platformie Zoom®. więcej»


WYDARZENIA

10.21.2021

Gala koncertowa IGNACY PADEREWSKI TRIBUTE GALA

Gala, która odbędzie się 21 października 2021 na Manhattanie upamiętni 80 rocznicę śmierci Wielkiego Polaka oraz uhonoruje osoby pochodzenia polskiego zasłużone w walce z pandemią Covid-19. Centrum Polsko-Słowiańskie i Kwartalnik Echo Polonijne jest patronem medialnym tego wydarzenia.

29 czerwca 2021 roku minęła 80 rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego, który 80 lat temu zmarł w nowojorskim hotelu Buckingham na Manhattanie (dzisiejszy The Quin Central Park by Hilton Club). Aby oddać hołd Wielkiemu Polakowi, artyście, mężowi stanu, który poświęcił życie i większość swojej fortuny dla dobra Polski, organizowana jest Gala koncertowa IGNACY PADEREWSKI TRIBUTE GALA, która odbędzie się 21 października 2021 w Town Hall (123 West 43rd Street, pomiędzy 6 Avenue i Broadway, Midtown Manhattan).

W koncercie udział wezmą znakomici artyści, laureaci wielu prestiżowych konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F.Chopina w Warszawie (rosyjski pianista Alexsander Kobrin), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Indianapolis (tajwańsko-amerykański skrzypek Richard Lin), laureat Kościuszko Foundation Chopin Piano Competition i Jacob Flier Competition (Takeshi Nagayasu z Japonii) oraz Magdalena Stern - Baczewska pianistka, profesor muzyki i Dyrektor Music Performance Program na Uniwersytecie Columbia. Laureatka nagrody Ministra Kultury RP za wybitne osiągnięcia w promowaniu kultury polskiej za granicą. Kenneth Merrill amerykański pianista i dyrygent, wykładowca na wydziale wokalnym Juilliard School w NY. Współpracował z takimi artystami jak Gérard Souzay, Anna Moffo, John Aler, Anthony Dean Griffey, Charlotte Hellekant, Jennifer Aylmer, Randall Scarlata, Faith Esham, Ruth Golden, Jeanette Thompson i William Ferguson. Jako dyrygent operowy ostatnio poprowadził Don Giovanniego Mozarta z Nevada Opera i dyrygował Giulio Cesare Handla z Maryland Opera. Kyoung Im Kim pianistka z Korei Południowej, laureatka licznych konkursów, koncertuje w Europie, USA i Azji.

Jako gość specjalny wystąpi zdobywczyni Grammy Award MaryAnn McCormick mezzosopran, solistka Metropolitan Opera. Wystąpiła w większości renomowanych teatrów operowych na świecie. Na scenie Metropolitan Opera występowała przez dwadzieścia pięć sezonów, ma na swoim koncie ponad 140 spektakli między innymi w Walkirii, Don Carlo, Carmen, Traviacie, Czarodziejskim flecie, L'Enfant et Les Sortileges, Rigoletto oraz The Ghosts of Versailles Johna Corigliano. W sezonie 2015 wystąpiła w Metropolitan Opera w roli Giovanny w Ernani Verdiego pod dyrekcją Jamesa Levine'a z Placido Domingo w roli Carlo. W Stanach Zjednoczonych występowała z Lyric Opera of Chicago, Opera Theatre of St. Louis, Opera Santa Fe, Opera Colorado, Opera Ireland, Boston Lyric Opera.

W programie koncertu utwory kompozytorów polskich F. Chopina, I.Paderewskiego, H.Wieniawskiego oraz piękne, nastrojowe arie operowe. Gala upamiętni 80 rocznicę śmierci Wielkiego Polaka oraz uhonoruje osoby pochodzenia polskiego zasłużone w walce z pandemią Covid-19.

Bilety do nabycia na platformie biletowej www.TicketMaster.com i w Polskiej Księgarnii (Polonia Book Store 882 Manhattan Ave Greenpoint)

Od 1 października bilety będą dostępne również w kasach biletowych Town Hall (Town Hall Box Office na Manhattanie) oraz na www.thetownhall.org

wróć
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - JESIEŃ, 2021

KLIKNIJ TUTAJ