POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
26 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
21.10.20
Głosuj bezpiecznie! - Głosuj korespondencyjnie!


WYDARZENIA

06.22.2020

Bezpłatny Nadzwyczajny Koncert Pamięci Jana Pawła II On-Line.

21 CZERWIEC 2pm EDT. Koncert dedykowany jest pamięci Jana Pawła II, którego świadectwo życia nadal porusza serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Jan Paweł II był wielkim orędownikiem praw człowieka, niezłomnym obrońcą godności, niestrudzenie rozwijał relacje międzyreligijne, które uważał za ścieżkę wiodącą do przyjaźni i miłości między ludźmi pochodzącymi z różnych tradycji. Polski Sejm ogłaszając rok 2020 rokiem Jana Pawła II zaznaczył, że nauczanie i wielkie dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II jest dla Polaków inspiracją do budowania Polski wolnej i sprawiedliwej.

W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły ponad 30-tu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączy się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Wystąpią soliści Metropolitan Opera: Lisette Oropesa, Angel Joy Blue, Federica Lombardi, MaryAnn McCormick, Latonia Moore, Brandie Sutton, soliści Polskiej Opery Narodowej Aleksandra Olczyk i Rafał Bartmiński, Polskiej Opery Królewskiej: Aneta Łukaszewicz, soliści Baletu między innymi Dagmara Dryl, znakomici muzycy wśród nich Krzesimir Dębski, Veriko Tchumburidze, Szymon Nehring, Piotr Pławner oraz Damien Sneed, który współpracował z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Jessye Norman, Wynton Marsalis, Stevie Wonder czy Diana Ross.

W programie koncertu między innymi prawykonanie arii z Opery Hiob Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły zamówionej przez Polską Operę Królewską, Ave Maria F. Schubert, Laudate Dominum W. A. Mozart, Panis Angelicus C. Franck, Pie Jesu G. Faure, Medytacja z Opery Thais J. Massenet z udziałem baletu w choreografii Zofii Rudnickiej, Gavotte z Partity na skrzypce solo J.S. Bach, Cadenza na skrzypce solo Krzysztof Penderecki, Paquita Variation z Baletu Le Corsaire do muzyki A. Minkus w choreografii M. Petipa, Melodia I. Paderewskiego, utwory fortepianowe F. Chopina wykonane przez znakomitych pianistów oraz wirtuoza gitary Adama Palmy, Melodia P. Czajkowskiego, Kaprys Polski ze zbioru Miniatury Skrzypcowe G. Bacewicz.

Emisja koncertu odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz. 20.00 ze strony wydarzenia www.jp2concert.com Koncert będzie dostępny do wtorku 23 czerwca do godz. 11pm EDT.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza, Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego,Stowarzyszenie

Świadectwo życia Jana Pawła II nadal porusza serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Nauka głoszona przez Ojca Świętego II była przepełniona nadzieją i optymizmem. Dzisiaj w dobie pandemii Covid-19 Papieskiego optymizmu bardzo nam potrzeba. Koncert jest pierwszym na tak dużą skalę projektem, który w rzeczywistym czasie połączy Polaków na całym świecie. Światło, które zapalił nasz Wielki Rodak, św.Jan Paweł II nigdy nie powinno być zgaszone

https://youtu.be/wdS35IGNmiU

Będę wdzięczna za pomoc w komunikacji koncertu, zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób

Więcej informacji: www.jp2concert.com, FB @JP2CONCERT, TT @FKISORG

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ