POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
15 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
11.06.20
Przyjmujemy kandydatów do pracy społecznej w Radzie Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej
Komisja Nominacyjna Centrum Polsko-Słowiańskiego zawiadamia wszystkich członków, iż przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Rady Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej. więcej»


WYDARZENIA

03.21.2020

WYSTAWA ODWOŁANA: Janusz Kapusta, 20-21 marca, br.

W nawiązaniu do bieżących okoliczności zarówno krajowych, jak i zagranicznych związanych z zagrożeniem Coronavirus pragniemy poinformować, że wystawa Janusza Kapusty planowana na 20-21 marca br. została odwołana. O ewentualnej nowej dacie wydarzenia zostaną Państwo poinformowani.
Druga emigracja Janusza Kapusty. 20-21 marca, 2020 - odwołana!

Jeden z najwybitniejszych polskich artystów Janusz Kapusta po 39 latach pobytu i tworzenia w Nowym Jorku wraca do Polski. Janusz Kapusta jest wynalazcą jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej K-dron. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek.

Jest jedynym współpracownikiem w historii New York Timesa, który ma własną książkę z rysunkami z gazety: “Janusz Kapusta w New York Times”. W 2019 roku Janusz Kapusta został laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

21 marca. Sobota. 11:00AM-3:00PM - w pierwszym dniu wiosny
Janusz Kapusta spotka się z nowojorską Polonią
Centrum Polsko-Słowiańskie
177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222

Jak mówi artysta będzie to jego druga emigracja, ponieważ większą część swojego dorosłego życia przeżył w Nowym Jorku, powrót do Polski, po tak długiej nieobecności jest dla niego wyzwaniem.

- Z pewnością będę tęsknił za Nowym Jorkiem, już taki jestem, że tęsknię do miejsc, w których przyszło mi żyć wcześniej. Tęskniłem za wsią, z której pochodzę (ur. w 1951 w Zalesiu gm. Dąbie w powiecie kolskim) oraz za Polską, kiedy przyjechałem 39 lat temu do Stanów Zjednoczonych – powiedział Janusz Kapusta.

– Nowy Jork zachwycił mnie swoją energią i wszechobecną tajemniczością. Cieszę się, że mogłem w Nowym Jorku tworzyć. Przyszedł jednak czas na zadumę nad sobą i światem, i zajęcie się szkicami i zapiskami, które przez cale życie robiłem. Czuję, że przede mną jest teraz bardzo dużo do przemyślenia i do podsumowania, a do tego Polska i moja w niej samotna cisza wydają mi się być najodpowiedniejsze – powiedział Janusz Kapusta.

Spotkanie z Januszem Kapustą odbędzie się w pięknej Sali należącej do Centrum Polsko Słowiańskiego znajdującej się przy 177 Kent St Brooklyn NY.

– Jest nam niezmiernie miło, że w naszych gościnnych progach Janusz Kapusta spotka się z Polonią tuż przed powrotem do Polski. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie w naszej siedzibie Janusz Kapusta miał swoje dwie wystawy. Jedna z okazji 40 -lecia CP-S, na którą to zaprojektował piękna pocztówkę a druga na 45- lecie naszej organizacji, na którą artysta stworzył 45 nowych prac – powiedziała Bożena Kamiński CEO/Prezes CP-S.

Podczas tego jedynego w swoim rodzaju wieczoru odbędzie się wystawa prac Janusza Kapusty, osoby zainteresowane będą mogły kupić dzieła artysty. Organizacje polonijne oraz osoby prywatne zachęcamy do współpracy na zasadzie sponsora i współorganizatora tego wydarzenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Agnieszka Granatowska 929-373-6346
pscadmin@polishslaviccenter.com

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ