HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
16 SATURDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
17.12.20
COVID-19 Vaccine Town Hall. Dec 18, 2020
Dear Senior Service Providers and Advocates, Attached and below is a flyer for a COVID-19 Vaccine Town Hall that will be conducted via ZOOM. Please share with your seniors. Stay healthy, stay positive, stay safe! Sincerely, More»


POLONIA

05.20.2020

Eco-Solidarność | Circula | Rozmowa na żywo | Czwartek 21 maja, 14:00

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, oraz WantedDesign Manhattan serdecznie zapraszają na Eco-Solidarność | Circula. Czwartek 21 maja, 14:00.

REJESTRACJA: http://bit.ly/wd-live-may21

21 maja przy godz. 14:00 ET Rozmowa na żywo: WantedDesign Manhattan Design Milk + Clever Zoom LIVE TALK rejestr TUTAJ http://bit.ly/wd-live-may21

Moderator: Jaime Derringer, Design Milk

Paneliści:

  • Tomek Rygalik, circula.org, TRE Product, Studio Rygalik i wydziału ASP w Warszawie
  • Joel Towers, Parsons School of Design
  • Caroline Rubio-MacWright, Touchching Land

Clever Podcast: wywiad z Tomkiem Rygalikiem - krótki wywiad moderowany przez Amy Devers, zapowiadający temat Eco-Solidarity i Circula. jest dostępny TUTAJ

Projekt Eco-Solidarność (ang. Eco-Solidarity) to efekt wieloletniej współpracy z WantedDesign i uznanym międzynarodowo projektantem Tomkiem Rygalikiem (Studio Rygalik). Jest to multidyscyplinarny projekt, i zarazem inicjatywa analizujące strategie projektowania w przestrzeni publicznej, które wprowadzają integralność społeczności i infrastruktury przestrzeni publicznej, niosą humanitarne rozwiązania chroniące zdrowie i dobro publiczne oraz ekologiczne technologie które chronią naturalne środowisko, w odpowiedzi na nowe wyzwania związane z pandemią COVID 19.

Dyskusja panelowa online na temat Eco-Solidarity, z cyklu WantedDesign Manhattan oraz Design Milk + Clever, odbędzie się w ten czwartek, 21 maja o 14:00.

Dyskusję na temat humanitarnych metod i technologii stosowanych we wzornictwie przemysłowym z eko-drewna i wtórnie przetworzonych tworzyw sztucznych (plastik z recyklingu) jako rozwiązań mających na celu zdrowie i dobro człowieka oraz środowiska w przestrzeni publicznej, rozważając również kwestie nadprodukcji i przemysłu recyklingowego w oparciu na obiekt Circula, będzie skupieniem wypowiedzi projektanta i edukatora, Tomka Rygalika (kreatora circula.org, TRE Product, Studio Rygalik). Zagadnienia zw. z odpowiedzialnością społeczną, aktywizmem, imigracją i sztuką jako narzędzie integracji wysiedlonych społeczności będą w centrum uwagi artystki, aktywistki i prawniczki imigracyjnej, Caroline Rubio-MacWright, założycielki organizacji Touching Land. Dyskusję na temat makro zagadnień, takich jak ekologia, środowisko i zmiany klimatu, podejmie architekt i edukator Joel Towers, założyciel Tishman Environment and Design Center w The New School.

Wprowadzenie do tematu Eco-Solidarity i Circula jest również tematem podcastu online Clever: Podcast About Design, rozmowy między Tomkiem Rygalikiem i gospodarzem, Amy Devers.

http://www.cleverpodcast.com/blog/ep-116-tomek-rygalik-and-circula

Jako platforma integrująca polskie, amerykańskie i międzynarodowe środowiska we wspólnym demokratycznym celu, tutaj związane z branżą projektową i przemysłem, Eco-Solidarity nawiązuje do założeń Solidarności i honoruje 40-lecie jej utworzenia w 1980 roku.

Projekt Eco-Solidarity obejmuje obiekt fizyczny- rzeźbę- mebel w przestrzeni publicznej o nazwie Circula, autorstwa Tomka Rygalika który zostanie zainstalowany na WantedDesign Manhattan 2021.

Circula obejmuje produkcję dwóch obiektów: jeden z nich wykonany z tworzywa sztucznego - plastiku pochodzącego z recyklingu, natomiast drugi z naturalnie odnawialnego surowca jakim jest drewno. Metody produkcji skoncentrowane będą na osiągnięciu idealnej, zamkniętej, okrągłej formy przy użyciu odmiennych materiałów i technologii. Obiekty Circula będące we wzajemnym dialogu stworzą przestrzeń do refleksji nad możliwie najbardziej odpowiedzialnym wykorzystaniem technologii, porównując i kontrastując znany od wieków proces obróbki drewna z nowatorskimi metodami recyklingu tworzyw sztucznych.

Więcej informacji w załączonej informacji prasowej, na stronie Circula.org oraz PolishCulture-NYC.org

Organizowane przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku we współpracy z WantedDesign Manhattan, Studio Rygalik, Design Milk + Clever Podcast.

* * *

Więcej informacji:

  • Rejestracja na dyskusję panelową online z cyklu WantedDesign Manhattan oraz Design Milk + Clever: http://bit.ly/wd-live-may21
  • WantedDesign Live Conversations Program maj 2020 https://www.wanteddesignnyc.com/online/
  • Clever Podcast http://www.cleverpodcast.com/blog/ep-116-tomek-rygalik-and-circula
  • Clever program maj 2020 http://www.cleverpodcast.com/blog/clever-partners-with-wanteddesign-and-design-milk-for-online-conversation-series
  • Joel Towers (Parsons School of Design) https://www.newschool.edu/parsons/faculty/joel-towers/
  • Caroline Rubio-MacWright (Touchching Land) https://www.touchingland.org/

© Zdjęcia dzięki uprzejmości Tomka Rygalika i Studio Rygalik. 

Foto: Tomek Rigalik - Founder, Studio Rigalik, http://www.cleverpodcast.com/

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD
CLICK HERE