HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
09 SUNDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
06.08.20
Ride Fair Atlantic Ticket Expansion Sign On
Dear Civic Associations, Below is an important proposal to help your fellow Brooklynites. Please sign on (especially if you operate along the LIRR corridor in Brooklyn): More»


POLONIA

05.20.2020

Eco-Solidarność | Circula | Rozmowa na żywo | Czwartek 21 maja, 14:00

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, oraz WantedDesign Manhattan serdecznie zapraszają na Eco-Solidarność | Circula. Czwartek 21 maja, 14:00.

REJESTRACJA: http://bit.ly/wd-live-may21

21 maja przy godz. 14:00 ET Rozmowa na żywo: WantedDesign Manhattan Design Milk + Clever Zoom LIVE TALK rejestr TUTAJ http://bit.ly/wd-live-may21

Moderator: Jaime Derringer, Design Milk

Paneliści:

  • Tomek Rygalik, circula.org, TRE Product, Studio Rygalik i wydziału ASP w Warszawie
  • Joel Towers, Parsons School of Design
  • Caroline Rubio-MacWright, Touchching Land

Clever Podcast: wywiad z Tomkiem Rygalikiem - krótki wywiad moderowany przez Amy Devers, zapowiadający temat Eco-Solidarity i Circula. jest dostępny TUTAJ

Projekt Eco-Solidarność (ang. Eco-Solidarity) to efekt wieloletniej współpracy z WantedDesign i uznanym międzynarodowo projektantem Tomkiem Rygalikiem (Studio Rygalik). Jest to multidyscyplinarny projekt, i zarazem inicjatywa analizujące strategie projektowania w przestrzeni publicznej, które wprowadzają integralność społeczności i infrastruktury przestrzeni publicznej, niosą humanitarne rozwiązania chroniące zdrowie i dobro publiczne oraz ekologiczne technologie które chronią naturalne środowisko, w odpowiedzi na nowe wyzwania związane z pandemią COVID 19.

Dyskusja panelowa online na temat Eco-Solidarity, z cyklu WantedDesign Manhattan oraz Design Milk + Clever, odbędzie się w ten czwartek, 21 maja o 14:00.

Dyskusję na temat humanitarnych metod i technologii stosowanych we wzornictwie przemysłowym z eko-drewna i wtórnie przetworzonych tworzyw sztucznych (plastik z recyklingu) jako rozwiązań mających na celu zdrowie i dobro człowieka oraz środowiska w przestrzeni publicznej, rozważając również kwestie nadprodukcji i przemysłu recyklingowego w oparciu na obiekt Circula, będzie skupieniem wypowiedzi projektanta i edukatora, Tomka Rygalika (kreatora circula.org, TRE Product, Studio Rygalik). Zagadnienia zw. z odpowiedzialnością społeczną, aktywizmem, imigracją i sztuką jako narzędzie integracji wysiedlonych społeczności będą w centrum uwagi artystki, aktywistki i prawniczki imigracyjnej, Caroline Rubio-MacWright, założycielki organizacji Touching Land. Dyskusję na temat makro zagadnień, takich jak ekologia, środowisko i zmiany klimatu, podejmie architekt i edukator Joel Towers, założyciel Tishman Environment and Design Center w The New School.

Wprowadzenie do tematu Eco-Solidarity i Circula jest również tematem podcastu online Clever: Podcast About Design, rozmowy między Tomkiem Rygalikiem i gospodarzem, Amy Devers.

http://www.cleverpodcast.com/blog/ep-116-tomek-rygalik-and-circula

Jako platforma integrująca polskie, amerykańskie i międzynarodowe środowiska we wspólnym demokratycznym celu, tutaj związane z branżą projektową i przemysłem, Eco-Solidarity nawiązuje do założeń Solidarności i honoruje 40-lecie jej utworzenia w 1980 roku.

Projekt Eco-Solidarity obejmuje obiekt fizyczny- rzeźbę- mebel w przestrzeni publicznej o nazwie Circula, autorstwa Tomka Rygalika który zostanie zainstalowany na WantedDesign Manhattan 2021.

Circula obejmuje produkcję dwóch obiektów: jeden z nich wykonany z tworzywa sztucznego - plastiku pochodzącego z recyklingu, natomiast drugi z naturalnie odnawialnego surowca jakim jest drewno. Metody produkcji skoncentrowane będą na osiągnięciu idealnej, zamkniętej, okrągłej formy przy użyciu odmiennych materiałów i technologii. Obiekty Circula będące we wzajemnym dialogu stworzą przestrzeń do refleksji nad możliwie najbardziej odpowiedzialnym wykorzystaniem technologii, porównując i kontrastując znany od wieków proces obróbki drewna z nowatorskimi metodami recyklingu tworzyw sztucznych.

Więcej informacji w załączonej informacji prasowej, na stronie Circula.org oraz PolishCulture-NYC.org

Organizowane przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku we współpracy z WantedDesign Manhattan, Studio Rygalik, Design Milk + Clever Podcast.

* * *

Więcej informacji:

  • Rejestracja na dyskusję panelową online z cyklu WantedDesign Manhattan oraz Design Milk + Clever: http://bit.ly/wd-live-may21
  • WantedDesign Live Conversations Program maj 2020 https://www.wanteddesignnyc.com/online/
  • Clever Podcast http://www.cleverpodcast.com/blog/ep-116-tomek-rygalik-and-circula
  • Clever program maj 2020 http://www.cleverpodcast.com/blog/clever-partners-with-wanteddesign-and-design-milk-for-online-conversation-series
  • Joel Towers (Parsons School of Design) https://www.newschool.edu/parsons/faculty/joel-towers/
  • Caroline Rubio-MacWright (Touchching Land) https://www.touchingland.org/

© Zdjęcia dzięki uprzejmości Tomka Rygalika i Studio Rygalik. 

Foto: Tomek Rigalik - Founder, Studio Rigalik, http://www.cleverpodcast.com/

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE