HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
08 SATURDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
06.08.20
Ride Fair Atlantic Ticket Expansion Sign On
Dear Civic Associations, Below is an important proposal to help your fellow Brooklynites. Please sign on (especially if you operate along the LIRR corridor in Brooklyn): More»


POLONIA

07.24.2018

Polonijna młodzież na koloniach w Polsce

Zdjęcia: Danuta Bronchard
W ramach polonijnej akcji "Lato z Polską", na zaproszenie Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", 15-to osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w dniach 8-21 lipca 2018 r. przebywała w Domu Polonii w Pułtusku. Podczas wakacyjnego pobytu Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" polonijnej młodzieży zapewniło bogaty program edukacyjno-patriotyczny i turystyczny. Do organizacji wyjazdu nowojorskiej grupy przyczyniało się również Centrum Polsko-Słowiańskie.

Tegoroczne kolonie odbyły się w ramach akcji "Lato z Polską", a ich motywem przewodnim, był "Festiwal Kultur - Pułtusk - miasto spotkań". Kolonie miały charakter artystyczny.

W ramach polonijnej akcji "Lato z Polską", w koloniach wzięła udział młodzież z Belgii, Węgier, Białorusi, Litwy, Czech, Rosji, Mołdawii, Szwajcarii, Ukrainy, Hiszpanii i USA.

FESTIWAL KULTUR "PUŁTUSK – MIASTO SPOTKAŃ"

Podczas kolonii o profilu artystycznym. Młodzi ludzie, którzy na co dzień mieszkają w różnych miejscach na świecie spotkali się w "MIEŚCIE SPOTKAŃ", poznali się nawzajem, zintegrowali się, a co najważniejsze poznali Rodaków z różnych zakątków świata.

-  Podczas zabaw i spotkań integracyjnych, uczestnicy kolonii zaprezentowali swoją kulturę, sztukę, kuchnię, naszą polskość, nasze podobieństwa i różnice - opowiada Danuta Bronchard opiekunka młodzieży z Nowego Jorku.

Nowojorska grupa przebywająca na kolonii odwiedziła: Gniew, Toruń, Warszawę.

- Dziękujemy Centrum Polsko-Słowiańskiemu za możliwość korzystania z darmowych, wspaniałych 2-tygodniowych wakacji w Polsce. Dzieci pełni wrażeń i nadziei na szybki przyjazd do Polski za rok po dwóch tygodniach przygody odjechały do swojego kraju zamieszkania - kończy Danuta Bronchard.

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE