HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
14 TUESDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
22.04.20
IRS: Economic Impact Payments For Non-filers
Treasury, IRS launch new tool to help non-filers register for Economic Impact Payments. More»


POLONIA

03.16.2018

XV Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich

Komisja Kulturalno-Oświatowa “Szkoła Polska” przy Towarzystwie Biblioteki Polskiej w Portland ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XV Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich, który odbędzie się w Portland w dniach 25-28 maja 2018 roku.

Tematami przewodnimi Zjazdu będą “Sto lat Niepodległości Polski” oraz “Szkoła Polska twórcza i z inicjatywą”.
XV Zjazd będzie wydarzeniem kulturalnym i oświatowym. Zaplanowane mamy dla Państwa interesujące wykłady, warsztaty artystyczne, dyskusje panelowe oraz szkolenia, które prowadzić będą doświadczeni pedagodzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zajęcia prowadzone będą w blokach przeznaczonych dla nauczycieli uczących w różnych grupach wiekowych, osób odpowiedzialnych za zarządzanie szkołami polonijnymi, instruktorów harcerstwa i katechetów.

Rok 2018 jest szczególnym czasem i zarazem wspaniałą okazją do pokazania patriotyzmu, polskiej tożsamości i dumy narodowej wszystkich Polaków na obczyźnie ludziom innych narodowości. Z racji przypadającej rocznicy Stulecia Niepodległości Polski przygotowaliśmy dla Państwa konkurs na najciekawszą lekcję historii pt. “Stulecie Niepodległości Polski”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Będziemy zaszczyceni możliwością goszczenia Państwa, jako przedstawicieli polonijnego grona pedagogicznego i ambasadorów języka polskiego, historii i kultury polskiej na emigracji.

Udział Państwa będzie dowodem na to, że szkolnictwo polonijne w Stanach Zjednoczonych prężnie działa i kultywuje piękne tradycje przekazywania kolejnym młodym pokoleniom Polaków naszej historii i bogactwa ojczystego języka. Będzie również możliwością podzielenia się i wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów z placówkami dydaktycznymi w Polsce i polonijnymi w Ameryce, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i medialnymi.

Chcielibyśmy, aby każdy uczestnik zjazdu znalazł dla siebie coś, co go zainteresuje i zainspiruje do dalszej kreatywnej pracy.

Serdecznie zapraszamy do Portland, najpiękniejszego miejsca na ziemi, gdzie Pacifik spotyka sie z rzeka Kolumbia, a góry Kaskadowe otaczają nasz horyzont.

W imieniu organizatorów i z wyrazami największego szacunku,
Renata Dajnowska,
Dyrektor Komisji Kulturalno - Oświatowej “Szkoła Polska” w Portland

TERMIN ZJAZDU: 25 maja 2018 - 28 maja 2018 roku.
Lista zgłoszeń uczestnictwa w XV Zjeździe zostaje zamknięta z dniem 15 MARCA, 2018.
Kontakt z organizatorem: zjazdportland2018@gmail.com lub jswitkowski123@yahoo.com

Karty uczestnika prosimy wysłać na adres:
Polish Cultural Enrichment Program
“Zjazd Portland 2018”
c/o Gabriela Straczek
2342 NW 113th Ave.
Portland, OR 97229
Więcej inf: http://www.zjazdportland2018.com/zaproszenie-na-zjazd.html

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE