HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
10 MONDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
06.08.20
Ride Fair Atlantic Ticket Expansion Sign On
Dear Civic Associations, Below is an important proposal to help your fellow Brooklynites. Please sign on (especially if you operate along the LIRR corridor in Brooklyn): More»


POLONIA

05.11.2017

Ostatni dzwonek w szkole im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie

W jednej z najstarszych szkół polonijnych działających w Nowym Jorku uroczystą akademią i mszą, która odbyła się w kościele Stanisława Kostki, zakończył się pracowity rok szkolny.

Maj to miesiąc, w którym w polskich szkołach językowych i dokształcających odbywają się uroczyste zakończenia roku szkolnego. W sobotę 6 maja upragnione wakacje rozpoczęły dzieci z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. – Każdego roku z tej okazji przygotowujemy dwa występy. Jeden religijno-patriotyczny, który jest przedstawiany po uroczystej mszy świętej, a drugi artystyczny dla rodziców. Dzieci z wielką ochotą biorą udział w tych występach i dumnie recytują polskie wiersze i śpiewają patriotyczne pieśni – mówi Danuta Bronchard, dyrektor szkoły im Marii Konopnickiej na Greenpoincie. – Tegoroczną akademię przygotowaliśmy ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i świąt, jakie obchodzimy w polskim kalendarzu. Swiętowaliśmy Dzień Polonii i Polaków za granicą, uczciliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja. Nie zapomnieliśmy o Dniu Matki i Dniu Ojca. Właśnie z myślą o nich dzieci pięknie recytowały wiersze – wylicza Danuta Bronchard.

Podczas uroczystej akademii uczniowi, grono pedagogiczne oraz rodzice i dziadkowie przeszli do audytorium szkoły św. Stanisław Kostki, gdzie odbyła sią druga cześć uroczystej akademii, podczas której wyróżnieni zostali uczniowie, którzy otrzymali list od ambasadora Polski, a byli to: Maria Mioduszewski i Gabriela Leung. Nagród w tym roku było co nie miara, a to wszystko dzięki hojnym sponsorom, wśród których byli Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Centrum Polsko-Słowiańskie, kancelaria adwokata Andrzeja Kamińskiego oraz Inwestors Bank. Uczniowie z zadowoleniem na twarzach przyjmowali wyróżnienia i gratulacje od sponsorów i pani dyrektor. – To była piękna uroczystość, przeleciałam z Polski do wnucząt i bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Z dumą patrzę jak pięknie mówi po polsku mój wnuk, który chodzi do szkoły od 3 lat – powiedziała babcia, która przyszła na uroczyste zakończenie roku.

Zakończenie roku szkolnego to również okazja do podziękowania za wspieranie placówki. W treści ozdobnego podziekowania podano: „Ta życzliwa pomoc przybierała różne formy. Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste – dziękujemy – zawiera wszystko co chcemy wyrazić!…”. Podziekowania otrzymali: Pani Anna Branas – menadżer oddziału McGuinness Blvd. Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Rada Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, pani Halina Kalitka – organistka. Wymieniono również nieobecnych na uroczystości: pana Darka Knapika, panie Malgorzatę i Ewę Tokarski z Cafe Riviera oraz mec. Andrzeja Kamińskiego.

Kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie rozpocznie się rejestracją do klasy pierwszej oraz uzupełniającą do klas starszych 16 września od godz. 9 do 12. Pierwsze zajęcia odbędą się 23 wrzesnia o godz. 9:00 dla wszystkich zarejestrowanych uczniów. Zapraszamy do szkoły przy 12 Newell Street, Brooklyn, NY. Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować pod numerem tel.: 718-609-0557, lub na adres e-mailowy: dbronchard@msn.com

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE