ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
25 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

25.01.22
Wspomóż statutową działalność Centrum Polsko-Słowiańskiego
"Jeżeli korzystacie Państwo z odliczanych od podatku donacji na organizacje non-profit, zachęcamy do wsparcia statutowej działalności Centrum Polsko-Słowiańskiego" więcej»


INFORMACJE PROGRAMÓW

10.19.2019

Parada Pułaskiego 2019

To już 82 Parada Pułaskiego, w której niezmiennie bierze udział Polonia amerykańska z Nowego Yorku, New Jersey Pensylwanii a nawet z innych stanów USA. Nie mogło również zabraknąć Centrum Polsko-Słowiańskiego.
czytaj więcej
10.18.2019

Klub Czytelnika w Centrum Przyjaźni Jana Pawła II

My, w Centrum Przyjaźni Jana Pawła II, jesteśmy bardzo dumni z naszych seniorów. Niektórzy z nich są prawdziwymi miłośnikami książek. Aby zaspokoić potrzeby naszych seniorów, w każdą środę Klub Czytelnika gromadzi się, aby czytać polskie książki, rozmawiać o ich autorach i dowiedzieć się więcej o polskiej literaturze, historii i dziedzictwie kulturowym. Nasz Klub Czytelnika jest nie tylko bardzo popularny wśród seniorów mówiących po polsku, ale także przyciąga inne grupy etniczne, dając im okazję do zapoznania się z innym językiem obcym. Uczestnicy spotkania mają szansę nauczyć się kilku słów i przydatnych zwrotów w języku polskim.
czytaj więcej
10.12.2019

Klub Seniora Jana Pawła II w Tompkins Square Park

Na dobre zakończenie sezonu letniego Klub Seniora Jana Pawła II zorganizował imprezę w plenerze. Miejscem spotkania był uroczy Tompkins Square Park gdzie oprócz pysznej pizzy, smacznych i zdrowych napoi nasi seniorzy mogli również zaczerpnąć troche ruchu na świeżym powietrzu. To była też świetna okazja do spędzenia razem czasu, poznać się trochę lepiej i nawiązać nowe przyjaźnie. Seniorzy Klubu Seniora Jana Pawła II byli bardzo pomocni i zaangażowani w organizację tego spotkania. A co najważniejsze czują się potrzebni jako integralna część naszego Klubu.
czytaj więcej
09.30.2019

KRAKUS: pożegnanie Lata Wrzesień 2019

Tak jak w piosence „Lato z ptakami odchodzi” seniorzy z Klubu Krakus przyoblekli myśli w kolory i pożegnali lato pięknymi barwami przybywającej jesieni.
czytaj więcej
08.31.2019

KRAKUS: obchody 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

Tak jak 80 lat temu 1 Września 1939 roku na Westerplatte tak samo zabrzmiała w Klubie Seniora Krakus syrena alarmowa ogłaszająca rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w "Krakusie".
czytaj więcej
08.28.2019

Kurs na obywatelstwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

PROGRAM IMIGRACYJNY ORGANIZUJE ZAPISY na kurs przygotowujący do egzaminu na obywatelstwo z elementami historii, pisowni i gramatyki języka angielskiego.
czytaj więcej
07.15.2019

Istotne jest ziarno, które zostało zasiane - artystyczne lato w Klubie Seniora Krakus

Klub Seniora „Krakus” działający przy Centrum Polsko-Słowiańskim ufundowany został przez władze miasta Nowy Jork. Jego podstawą jest kontrakt podpisany z Wydziałem ds. Seniorów. Codziennie z usług klubu korzysta około 130 osób. Seniorzy powyżej 60. roku życia przychodzą tutaj, aby zjeść pełnokaloryczny posiłek składający się z zupy, drugiego dania i deseru. Menu jest przygotowywane przez seniorów wraz z pracownikami klubu i jest każdorazowo zatwierdzane przez specjalistę ds. żywienia.
czytaj więcej
07.04.2019

Uroczyste obchody Święta Niepodległości Ameryki

"O, powiedz, czy widzisz, w pierwszym świetle świtu,
Cośmy tak dumnie sławili w ostatnim blasku zmierzchu?
Na czyje to pasy i błyszczące gwiazdy w szaleńczej walce
Ponad szańcami spoglądaliśmy, jak dumnie łopotały?
Oślepiająca czerwień rakiet, bomby rozdzierające powietrze
Dowodziły przez całą noc, że nasz sztandar ciągle tam trwa."

czytaj więcej
06.26.2019

Lato pełne atrakcji w Klubie Seniora Krakus: Wycieczka do Pomony

Seniorzy z Klubu Krakus pojechali na piknik do Pomony. Po drodze jak zawsze śpiewaliśmy piosenki z panią Kasią Drucker. Przepięknie położony ośrodek Krucker's Picnic Grove wśród gór Ramapo na Płn Stanu Nowy York przywitał nas pięknymi widokami oraz kawą i ciastem.
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - JESIEŃ, 2021

KLIKNIJ TUTAJ