POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
08 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.08.20
Polonia nowojorska oddała hołd Powstańcom Warszawskim
Polonia w Nowym Jorku zgromadziła się przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

11.27.2019

Konkurs Literacki "Czytam więc Jestem"

Katarzyna Drucker
"Najlepszym przyjacielem jest książka, bo nie pytając, potrafi sprawić, że świat jest piękny".
czytaj więcej
11.23.2019

"Miłość Ci Wszystko wybaczy" Koncert Marioli Augustyn

Katarzyna Drucker
W piątek, 22 listopada mieliśmy zaszczyt gościć u nas panią Mariole Augustyn, która wraz z córką Dr Kingą Augustyn - skrzypce oraz akompaniatorką Alla Milchtein wystąpiły w koncercie najpiękniejszych pieśni i piosenek polskich. Koncert odbył się w ramach Festiwalu Chopin i Przyjaciele. Otworzyła go słowem wstępnym pani Bożena Kamiński - Prezes, CEO Centrum Polsko Słowiańskiego. Następnie pani Anna Żak, sekretarz Festiwalu zaprosiła na scenę artystów w tym panią Dr Kingę Augustyn, która jest również wiceprezesem oraz dyrektorem artystycznym całego Festiwalu.
czytaj więcej
10.22.2019

KRAKUS: Dzien Dziedzictwa Polskiego 2019

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce. W wielu miejscach odbywają się uroczystości i wydarzenia związane z promowaniem polskiej kultury, historii i obyczajów. Chór Centrum Seniora Krakus wziął udział w Dniu Dziedzictwa Polskiego organizowanego przez panią Danutę Świątek w One Care at Valley a Senior Care Facility i na zaproszenie Theatre and Opera Society „THEOS” i godnie reprezentował Polish & Slavic Center.
czytaj więcej
10.21.2019

Prelekcja: Finansowe wykorzystywanie starszych osób

Jakiś czas temu Klub Seniora im. Jana Pawła II odwiedzili Panowie Policjanci z 9 Posterunku Policji mieszczącego się w naszej dzielnicy. Temat spotkania dotyczył bezpiecznego korzystania z bankomatów a także mowa była o zagrożeniach związanych z finansowym wykorzystywaniem starszych osób przez nieuczciwe osoby. Kolejnym poruszonym przez nich tematem były oszustwa telefoniczne, podawane były przykłady takich rozmów oraz jak najlepiej reagować w takiej sytuacji. Nasi mówcy udzielili uczestnikom porad, jak zachować ostrożność i jakie kroki podjąć, aby zapobiec takim sytuacjom. Klub Seniora Jana Pawła II bardzo ceni swoich seniorów i zależy nam na ich bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem!
czytaj więcej
10.19.2019

Parada Pułaskiego 2019

To już 82 Parada Pułaskiego, w której niezmiennie bierze udział Polonia amerykańska z Nowego Yorku, New Jersey Pensylwanii a nawet z innych stanów USA. Nie mogło również zabraknąć Centrum Polsko-Słowiańskiego.
czytaj więcej
10.18.2019

Klub Czytelnika w Centrum Przyjaźni Jana Pawła II

My, w Centrum Przyjaźni Jana Pawła II, jesteśmy bardzo dumni z naszych seniorów. Niektórzy z nich są prawdziwymi miłośnikami książek. Aby zaspokoić potrzeby naszych seniorów, w każdą środę Klub Czytelnika gromadzi się, aby czytać polskie książki, rozmawiać o ich autorach i dowiedzieć się więcej o polskiej literaturze, historii i dziedzictwie kulturowym. Nasz Klub Czytelnika jest nie tylko bardzo popularny wśród seniorów mówiących po polsku, ale także przyciąga inne grupy etniczne, dając im okazję do zapoznania się z innym językiem obcym. Uczestnicy spotkania mają szansę nauczyć się kilku słów i przydatnych zwrotów w języku polskim.
czytaj więcej
10.12.2019

Klub Seniora Jana Pawła II w Tompkins Square Park

Na dobre zakończenie sezonu letniego Klub Seniora Jana Pawła II zorganizował imprezę w plenerze. Miejscem spotkania był uroczy Tompkins Square Park gdzie oprócz pysznej pizzy, smacznych i zdrowych napoi nasi seniorzy mogli również zaczerpnąć troche ruchu na świeżym powietrzu. To była też świetna okazja do spędzenia razem czasu, poznać się trochę lepiej i nawiązać nowe przyjaźnie. Seniorzy Klubu Seniora Jana Pawła II byli bardzo pomocni i zaangażowani w organizację tego spotkania. A co najważniejsze czują się potrzebni jako integralna część naszego Klubu.
czytaj więcej
09.30.2019

KRAKUS: pożegnanie Lata Wrzesień 2019

Tak jak w piosence „Lato z ptakami odchodzi” seniorzy z Klubu Krakus przyoblekli myśli w kolory i pożegnali lato pięknymi barwami przybywającej jesieni.
czytaj więcej
08.31.2019

KRAKUS: obchody 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

Tak jak 80 lat temu 1 Września 1939 roku na Westerplatte tak samo zabrzmiała w Klubie Seniora Krakus syrena alarmowa ogłaszająca rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w "Krakusie".
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ