ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
16 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

11.05.22
Serca Polonii biły jednym rytmem dla Ukrainy - udany koncert w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie
W sobotę 7 maja w sali koncertowej Centrum Polsko Słowiańskiego odbył się koncert, z którego dochód w wysokości około 7 tysięcy dolarów został przekazany na rzecz Ukrainy. więcej»


INFORMACJE PROGRAMÓW

11.27.2019

Konkurs Literacki "Czytam więc Jestem"

Katarzyna Drucker
"Najlepszym przyjacielem jest książka, bo nie pytając, potrafi sprawić, że świat jest piękny".

Taki cytat widnieje na dyplomach uczestników i laureatów Konkursu Literackiego "Czytam więc Jestem" został zorganizowany w Klubie "Krakus" przez pana Tadeusza Zająca. Konkurs dotyczył wykazania się znajomością klasycznej literatury polskiej.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 21 Listopada. Jego laureatkami zostały panie: Anna Weber, Aniela Przystasz, Jadwiga Spoagis, Grażyna Ostrowska, Stanisława Krzyś oraz Wanda Wójcik.

Natomiast laureatami panowie: Stefan Rysak, Waldemar Ostrowski, Eugeniusz Majkowski, Edward Mazur i Krzysztof Zieliński.

Pan Tadeusz Zając, organizator konkursu  od wielu lat dba oto aby nasi seniorzy czytali książki i byli zaangażowani w życie klubu biorąc udział w rożnych konkursach historycznych, poetyckich czy literackich. Praktycznie od zarania dziejów prowadzi Kronikę Klubu "Krakus" oraz naszą Bibliotekę, którą nazywa ciepło książkowym "przytuliskiem".  Seniorzy również mogą dołączyć do Klubu Dyskusyjnego, gdzie porusza się rożne tematy dotyczące historii, literatury, poezji i kultury oraz wiadomości z Polski.

Dlatego właśnie Centrum Seniora "Krakus" postanowiło wręczyć panu Tadeuszowi Zającowi wyróżnienie "Aktywny Senior" za szczególne zaangażowanie w jego działalność w klubie.

Dziękujemy bardzo za wszystko co pan robi dla naszych seniorów i dla naszego Centrum.

W tym samym dniu, uczestnicy konkursu z panem Tadeuszem również przygotowali niespodziankę dla Dyrektora Programu pana Artura Pustuly i wręczyli my podziękowanie za wsparcie i zaangażowanie w realizacji programów promujących dorobek kultury polskiej, spuścizny historycznej, czytelnictwa i kronikarstwa.

Druga niespodziankę przygotowali członkowie Chóru "Krakus" dla Koordynatorki Programu i Dyrygentki pani Katarzyny Drucker za tworzenie nowego nurtu w kulturze pieśni chóralnej i pomoc w zaangażowanie seniorów w życie kulturalne.

Tego dnia również obchodziliśmy również  urodziny  seniorów z listopada także całość wydarzeń odbywała się w radosnej atmosferze życzeń i śpiewów również z tej okazji. Solenizantom, laureatom konkursu i wszystkim uhonorowanym w tym dniu życzymy wszystkiego najlepszego.

Katarzyna Drucker

wróć
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC


ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - Polish & Slavic Center

KLIKNIJ TUTAJ