POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
29 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
28.10.20
Polonia oddała Hołd Zmarłym
Tydzień przed zbliżającym się dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Centrum Polsko - Słowiańskiego, delegacja Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej z Nowego Jorku oraz Kongresu Polonii Amerykańskiej oddała Hołd Zmarłym pochowanym na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie. Delegacja Polonii pojechała do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

11.27.2019

Konkurs Literacki "Czytam więc Jestem"

Katarzyna Drucker
"Najlepszym przyjacielem jest książka, bo nie pytając, potrafi sprawić, że świat jest piękny".

Taki cytat widnieje na dyplomach uczestników i laureatów Konkursu Literackiego "Czytam więc Jestem" został zorganizowany w Klubie "Krakus" przez pana Tadeusza Zająca. Konkurs dotyczył wykazania się znajomością klasycznej literatury polskiej.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 21 Listopada. Jego laureatkami zostały panie: Anna Weber, Aniela Przystasz, Jadwiga Spoagis, Grażyna Ostrowska, Stanisława Krzyś oraz Wanda Wójcik.

Natomiast laureatami panowie: Stefan Rysak, Waldemar Ostrowski, Eugeniusz Majkowski, Edward Mazur i Krzysztof Zieliński.

Pan Tadeusz Zając, organizator konkursu  od wielu lat dba oto aby nasi seniorzy czytali książki i byli zaangażowani w życie klubu biorąc udział w rożnych konkursach historycznych, poetyckich czy literackich. Praktycznie od zarania dziejów prowadzi Kronikę Klubu "Krakus" oraz naszą Bibliotekę, którą nazywa ciepło książkowym "przytuliskiem".  Seniorzy również mogą dołączyć do Klubu Dyskusyjnego, gdzie porusza się rożne tematy dotyczące historii, literatury, poezji i kultury oraz wiadomości z Polski.

Dlatego właśnie Centrum Seniora "Krakus" postanowiło wręczyć panu Tadeuszowi Zającowi wyróżnienie "Aktywny Senior" za szczególne zaangażowanie w jego działalność w klubie.

Dziękujemy bardzo za wszystko co pan robi dla naszych seniorów i dla naszego Centrum.

W tym samym dniu, uczestnicy konkursu z panem Tadeuszem również przygotowali niespodziankę dla Dyrektora Programu pana Artura Pustuly i wręczyli my podziękowanie za wsparcie i zaangażowanie w realizacji programów promujących dorobek kultury polskiej, spuścizny historycznej, czytelnictwa i kronikarstwa.

Druga niespodziankę przygotowali członkowie Chóru "Krakus" dla Koordynatorki Programu i Dyrygentki pani Katarzyny Drucker za tworzenie nowego nurtu w kulturze pieśni chóralnej i pomoc w zaangażowanie seniorów w życie kulturalne.

Tego dnia również obchodziliśmy również  urodziny  seniorów z listopada także całość wydarzeń odbywała się w radosnej atmosferze życzeń i śpiewów również z tej okazji. Solenizantom, laureatom konkursu i wszystkim uhonorowanym w tym dniu życzymy wszystkiego najlepszego.

Katarzyna Drucker

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ