POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
29 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
28.10.20
Polonia oddała Hołd Zmarłym
Tydzień przed zbliżającym się dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Centrum Polsko - Słowiańskiego, delegacja Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej z Nowego Jorku oraz Kongresu Polonii Amerykańskiej oddała Hołd Zmarłym pochowanym na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie. Delegacja Polonii pojechała do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

11.23.2019

"Miłość Ci Wszystko wybaczy" Koncert Marioli Augustyn

Katarzyna Drucker
W piątek, 22 listopada mieliśmy zaszczyt gościć u nas panią Mariole Augustyn, która wraz z córką Dr Kingą Augustyn - skrzypce oraz akompaniatorką Alla Milchtein wystąpiły w koncercie najpiękniejszych pieśni i piosenek polskich. Koncert odbył się w ramach Festiwalu Chopin i Przyjaciele. Otworzyła go słowem wstępnym pani Bożena Kamiński - Prezes, CEO Centrum Polsko Słowiańskiego. Następnie pani Anna Żak, sekretarz Festiwalu zaprosiła na scenę artystów w tym panią Dr Kingę Augustyn, która jest również wiceprezesem oraz dyrektorem artystycznym całego Festiwalu.

Pani Mariola zaprezentowała znane przeboje dwudziestolecia międzywojennego w tym piosenkę tytułową śpiewaną przez Ordonkę "Miłość Ci wszystko wybaczy". mogliśmy również usłyszeć "Pierwszy znak", "Powróćmy jak za dawnych lat" , "Odrobinę szczęścia w miłości", "Uliczka w Barcelonie" czy nostalgicznego utworu "Pamiętasz była jesień". Nie mogło oczywiście zabraknąć pieśni Chopina "Życzenie" oraz pieśni jego "przyjaciela", Stanisława Moniuszki "Dumka" oraz "Złota Rybka". Festiwal Chopin i Przyjaciele jest dedykowany w tym roku właśnie Stanisławowi Moniuszce z okazji jego 200 rocznicy urodzin.

Piękny głos sopran pani Marioli Augustyn rozbrzmiewał w Krakusie ze wspaniałym wyczuciem emocjonalnym utworów i świetnie komponował się z dźwiękiem skrzypiec jej córki Kingi i fortepianu pani Alli.

Była to uczta dla ducha, która przeniosła nas nie tylko do czasów młodości ale również wzbudziła uczucie radości, pogody ducha i wzruszenia. Nasi seniorzy nucili niektóre utwory z nutką rozrzewnienia, dlatego nie można się dziwić ze pani Mariola dostała owacje na stojąco i nie obyło się oczywiście bez bisów i gratulacji po koncercie. Kwiaty wręczył wiceprezes CP-S pan Marian Żak, który również jest prezesem Festiwalu. Na koncercie również obecni byli członkowie Rady Dyrektorów CP-S pani Danuta Bronchard - Wiceprezes i ksiądz Joseph Szpilski - Dyrektor.

Dziękujemy artystom jeszcze raz za wspaniały występ, wielkie brawa i zapraszamy na następny koncert.

Katarzyna Drucker

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ