ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
16 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

11.05.22
Serca Polonii biły jednym rytmem dla Ukrainy - udany koncert w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie
W sobotę 7 maja w sali koncertowej Centrum Polsko Słowiańskiego odbył się koncert, z którego dochód w wysokości około 7 tysięcy dolarów został przekazany na rzecz Ukrainy. więcej»


INFORMACJE PROGRAMÓW

11.23.2019

"Miłość Ci Wszystko wybaczy" Koncert Marioli Augustyn

Katarzyna Drucker
W piątek, 22 listopada mieliśmy zaszczyt gościć u nas panią Mariole Augustyn, która wraz z córką Dr Kingą Augustyn - skrzypce oraz akompaniatorką Alla Milchtein wystąpiły w koncercie najpiękniejszych pieśni i piosenek polskich. Koncert odbył się w ramach Festiwalu Chopin i Przyjaciele. Otworzyła go słowem wstępnym pani Bożena Kamiński - Prezes, CEO Centrum Polsko Słowiańskiego. Następnie pani Anna Żak, sekretarz Festiwalu zaprosiła na scenę artystów w tym panią Dr Kingę Augustyn, która jest również wiceprezesem oraz dyrektorem artystycznym całego Festiwalu.

Pani Mariola zaprezentowała znane przeboje dwudziestolecia międzywojennego w tym piosenkę tytułową śpiewaną przez Ordonkę "Miłość Ci wszystko wybaczy". mogliśmy również usłyszeć "Pierwszy znak", "Powróćmy jak za dawnych lat" , "Odrobinę szczęścia w miłości", "Uliczka w Barcelonie" czy nostalgicznego utworu "Pamiętasz była jesień". Nie mogło oczywiście zabraknąć pieśni Chopina "Życzenie" oraz pieśni jego "przyjaciela", Stanisława Moniuszki "Dumka" oraz "Złota Rybka". Festiwal Chopin i Przyjaciele jest dedykowany w tym roku właśnie Stanisławowi Moniuszce z okazji jego 200 rocznicy urodzin.

Piękny głos sopran pani Marioli Augustyn rozbrzmiewał w Krakusie ze wspaniałym wyczuciem emocjonalnym utworów i świetnie komponował się z dźwiękiem skrzypiec jej córki Kingi i fortepianu pani Alli.

Była to uczta dla ducha, która przeniosła nas nie tylko do czasów młodości ale również wzbudziła uczucie radości, pogody ducha i wzruszenia. Nasi seniorzy nucili niektóre utwory z nutką rozrzewnienia, dlatego nie można się dziwić ze pani Mariola dostała owacje na stojąco i nie obyło się oczywiście bez bisów i gratulacji po koncercie. Kwiaty wręczył wiceprezes CP-S pan Marian Żak, który również jest prezesem Festiwalu. Na koncercie również obecni byli członkowie Rady Dyrektorów CP-S pani Danuta Bronchard - Wiceprezes i ksiądz Joseph Szpilski - Dyrektor.

Dziękujemy artystom jeszcze raz za wspaniały występ, wielkie brawa i zapraszamy na następny koncert.

Katarzyna Drucker

wróć
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC


ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - Polish & Slavic Center

KLIKNIJ TUTAJ