POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
08 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.08.20
Polonia nowojorska oddała hołd Powstańcom Warszawskim
Polonia w Nowym Jorku zgromadziła się przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

11.27.2019

Happy Thanksgiving - Szczęśliwego Święta Dziękczynienia

Katarzyna Drucker
Święto Dziękczynienia w Ameryce to jak Wigilia w Polsce, które niezmiennie od 1863 roku obchodzone jest w 4-ty czwartek listopada w całej Ameryce. Jest to dzień wdzięczności za rodzinę, przyjaciół, dobre jedzenie i wszystkie dobre rzeczy w naszym życiu.

Thanksgiving obchodzone jest na pamiątkę wspólnego świętowania zbiorów pierwszych osadników wraz z rdzennymi Amerykanami.

W tym dniu rodziny i przyjaciele zasiadają wspólnie do stołu bez względu na poglądy czy wyznanie i spożywają tradycyjny obiad. Na stole muszą być obowiązkowe potrawy: pieczony indyk z żurawinami, słodkie ziemniaki, kukurydza gotowana oraz ciasto dyniowe na deser.

Co roku z tej właśnie okazji w Centrum Seniora "Krakus" odbywa się Loteria "Turkey Give Away" dzięki uprzejmości
Council Stephen Levin. Nasi seniorzy biorą udział w losowaniu świątecznego indyka oraz torby z rożnymi dodatkami do obiadu.

Jest to wydarzenie, które zawsze budzi wiele emocji i odbywa się w radosnej atmosferze. Każdy ze zwycięzców oprócz nagrody otrzymywał tradycyjny okrzyk Indyka, Gobble!!! Gobble!!! Gobble!!! w wykonaniu seniorów, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "HAPPY THANKSGIVING" czego wszystkim czytelnikom życzy Centrum Polsko-Słowiańskie wraz z Klubem Seniora "Krakus".

Katarzyna Drucker

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ