POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
08 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.04.20
Jak przedłużyć pobyt w USA?
W związku z epidemią koronawirusa na stronie gov.pl zostały zamieszczone informacje dotyczące legalnego przedłużenia pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych dla posiadaczy ESTA, czyli osób, które wjechały do USA po zniesieniu wiz, jak również dla osób, które wjechały do USA na podstawie wizy. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

11.27.2019

Happy Thanksgiving - Szczęśliwego Święta Dziękczynienia

Katarzyna Drucker
Święto Dziękczynienia w Ameryce to jak Wigilia w Polsce, które niezmiennie od 1863 roku obchodzone jest w 4-ty czwartek listopada w całej Ameryce. Jest to dzień wdzięczności za rodzinę, przyjaciół, dobre jedzenie i wszystkie dobre rzeczy w naszym życiu.

Thanksgiving obchodzone jest na pamiątkę wspólnego świętowania zbiorów pierwszych osadników wraz z rdzennymi Amerykanami.

W tym dniu rodziny i przyjaciele zasiadają wspólnie do stołu bez względu na poglądy czy wyznanie i spożywają tradycyjny obiad. Na stole muszą być obowiązkowe potrawy: pieczony indyk z żurawinami, słodkie ziemniaki, kukurydza gotowana oraz ciasto dyniowe na deser.

Co roku z tej właśnie okazji w Centrum Seniora "Krakus" odbywa się Loteria "Turkey Give Away" dzięki uprzejmości
Council Stephen Levin. Nasi seniorzy biorą udział w losowaniu świątecznego indyka oraz torby z rożnymi dodatkami do obiadu.

Jest to wydarzenie, które zawsze budzi wiele emocji i odbywa się w radosnej atmosferze. Każdy ze zwycięzców oprócz nagrody otrzymywał tradycyjny okrzyk Indyka, Gobble!!! Gobble!!! Gobble!!! w wykonaniu seniorów, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "HAPPY THANKSGIVING" czego wszystkim czytelnikom życzy Centrum Polsko-Słowiańskie wraz z Klubem Seniora "Krakus".

Katarzyna Drucker

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ