POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
04 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
11.06.20
Przyjmujemy kandydatów do pracy społecznej w Radzie Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej
Komisja Nominacyjna Centrum Polsko-Słowiańskiego zawiadamia wszystkich członków, iż przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Rady Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

10.22.2019

KRAKUS: Dzien Dziedzictwa Polskiego 2019

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce. W wielu miejscach odbywają się uroczystości i wydarzenia związane z promowaniem polskiej kultury, historii i obyczajów. Chór Centrum Seniora Krakus wziął udział w Dniu Dziedzictwa Polskiego organizowanego przez panią Danutę Świątek w One Care at Valley a Senior Care Facility i na zaproszenie Theatre and Opera Society „THEOS” i godnie reprezentował Polish & Slavic Center.

Panie w pięknych biało-czerwonych wiankach a panowie w czapkach krakowskich pod dyrekcją Kasi Drucker zaprezentowali pieśni ludowe z różnych regionów Polski. Nie zabrakło również muzyki klasycznej. Pani Kasia Drucker zaśpiewała solo „Życzenie” Fryderyka Chopina oraz „Pieśń wieczorną” Stanisława Moniuszki.

W części amerykańskiej chór zaśpiewał miedzy innymi „Moja droga ja Cię Kocham” w wersji oryginalnej śpiewanej przez Bobby Vinton, polsko- amerykańskiego wokalisty. Pani Kasia Drucker zaspiewala "Oh Shenandoah" oraz „Amazing Grace”. Na zakończenie zaśpiewaliśmy polskie 100 lat dla jednego z jubilatów, który ukończył właśnie 100 lat. Na fortepianie przygrywali nam, nasza uzdolniona seniorka pani Ola Watras oraz David Musiał.

Publiczność była bardzo zachwycona naszym występem i śpiewała razem z nami. Otrzymaliśmy gromkie brawa. Były łzy wzruszenia z obu stron i oczywiście nie obyło się bez śpiewów na bis. Dostaliśmy już zaproszenie na kolejne występy. Szczególne podziękowania dla Dyrektora Artura Pustuły, dzięki któremu mogliśmy dojechać na miejsce i mieć okazje, aby poprzez śpiew przynieść odrobine Polski dla innych.

Skład chóru:
Panie: Stanisława Krzyś, Józefa Kopacz, Wanda Wójcik, Julia Garbacz, Marianna Prusaczyk, Grażyna Ostrowska, Ola Watras, Mieczysława Jaksik.
Panowie: Alojzy Jaksik, Waldemar Ostrowski, Tadeusz Nowak, Stanisław Kulczycki.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ