POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
28 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE


O NAS

Centrum Polsko-Słowiańskie Twoje okno na świat!

Centrum Polsko-Słowiańskie (CP-S) jest społeczno-kulturalną, organizacją niedochodową, założoną w 1972 r. z siedzibą w Nowym Jorku, która służy głównie polskiej grupie etnicznej. CPS, największa polsko-amerykańska organizacja na Wschodnim Wybrzeżu, liczy około 40 tys. członków. CP-S służy polskiej i słowiańskiej społeczności, a kiedy zachodzi potrzeba, Centrum dokłada wszelkich sił do obrony praw należnych naszej grupie etnicznej.

Pomysłodawcą i założycielem Centrum dla Polonii nowojorskiej był ksiądz Longin Tołczyk, który z niewielką grupą ludzi wprowadził w życie swoje idee. W 1977 r. - została założona Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

W ciągu lat Centrum - zarządzane przez kolejne rady dyrektorów - rozwijało swą działalność. Obecnie organizacja posiada dwa budynki na Greenpoincie przy 177 Kent Street i przy 176 Java Street. Co roku Centrum otrzymuje od władz miasta dotacje na tworzenie nowych programów, które pozwalają poszerzyć bezpłatne usługi dla członków CP-S.

Niezwykłe rezultaty działalności Centrum Polsko-Słowiańskiego nie byłyby możliwe bez udziału naszych członków. Należy podkreślić, że każdy z Państwa ma swój udział w tym sukcesie. Bowiem istnienie Centrum zależy głównie od nas samych, naszego wsparcia finansowego, poprzez roczne składki członkowskie, które pomagają realizować działające przy Centrum programy.

Nasi partnerzy:
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ