POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
04 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
15.04.20
Loty zaplanowane w dniach 12-26 kwietnia 2020 zostały odwołane
W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 26 kwietnia 2020 roku, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 12-26 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. więcej»


WIADOMOŚCI

12.13.2019

W Blasku Betlejemskiej Gwiazdy - THEOS w PSC

12 grudnia. Fragmentem przepięknego wiersza Emilii Waśniowskiej rozpoczęło się przedstawienie "Polskie Święta w Blasku Betlejemskiej Gwiazdy" w wykonaniu pani Katarzyny Drucker przy pięknym akompaniamencie pana Davida Musiała w Centrum Seniora Krakus przy Centrum Polsko-Słowiańskim.
czytaj więcej
12.13.2019

13 Grudnia Roku Pamiętnego

Poraz 38 zabrzmiały z ekranu telewizora słynne słowa wypowiedziane 13 Grudnia 1981 roku przez Generała Jaruzelskiego ”Rada Państwa, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju.” Słowa, które do dziś budzą w nas wspomnienia, do których ciężko czasem wracać, bo są one bolesne. Słowa, które odebrały Polakom wolność a wielu odebrały również życie. W okresie stanu wojennego działacze „Solidarności” i inni opozycjoniści trafili do obozów internowania. W pierwszych dniach internowano 5 tys. osób. Około 100 osób straciło życie. Nie ma dokładnych danych na temat tego, ile osób straciło zdrowie wskutek bicia czy prześladowań. 11 tys. osób postawiono przed sądem. Setki tysiące osób zwolniono z pracy a inni zostali zmuszeni do emigracji.
czytaj więcej
12.07.2019

Magia Świąt w Centrum Polsko-Słowiańskim

Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie.
czytaj więcej
12.07.2019

Ozdoby Seniorów na Kiermaszu Świątecznym PSC

6 grudnia w PSC odbył się doroczny kiermasz świąteczny. Nasi seniorzy przygotowali na tę okazję ręcznie robione, cudowne dekoracje, ozdoby choinkowe, bombki, kartki i stroiki świąteczne. Jedną z atrakcji były pomalowane bałwanki oraz żołnierzyki. W tym roku pod czujnym okiem Agnieszka Nowińska Art powstały takie cudowności jak prezentują seniorzy i pracownicy na zdjeciu.
czytaj więcej
11.28.2019

Centrum nieczynne na święta Thanksgiving

Uprzejmie informujemy, że z okazji Thanksgiving Programy Centrum Polsko-Słowiańskiego będą nieczynne w czwartek 28 listopada oraz w piątek 29 listopada 2019 r.
czytaj więcej
11.26.2019

Uczta dla ducha w Centrum Polsko-Słowiańskim

II edycja festiwalu „Dni Paderewskiego 2019“ w Nowym Jorku była prawdziwą ucztą dla ducha. Przez trzy festiwalowe dni w Centrum Polsko - Słowiańskim rozbrzmiewała muzyka Paderewskiego. Na scenie pojawiali się znakomici artyści, a muzyce towarzyszył wystawy oraz spotkania z twórcami między innymi z publicznością spotkał się Andrzej Renes - wybitny polski rzeźbiarz. Artysta zaprezentował w Nowym Jorku wystawę rzeźb inspirowanych muzyką.
czytaj więcej
11.26.2019

Pomocna dłoń Centrum Polsko-Słowiańskiego

Listopad obfitował w wiele wydarzeń, które miały miejsce w polskiej dzielnicy w Centrum Polsko-Słowiańskim. Jednym z nich był Wieczór Otwarty w CP-S.
czytaj więcej
11.14.2019

Przywitanie rzeźby Chopina na Greenpoincie w Centrum Polsko-Słowiańskim

Dzięki zaangażowaniu i współpracy polonijnych organizacji rzeźba Fryderyka Chopina od listopada zdobi polską dzielnicę. Przywitanie rzeźby przedstawiającej najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty odbyło się 9 listopada podczas Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który miał miejsce w Centrum Polsko Słowiańskim.
czytaj więcej
11.02.2019

Sukces II Festiwalu Polskich Filmów Dokumentalnych

Marek Gizmajer
Warszawa - Nowy Jork. Filmy odkrywają prawdę i uczą zwyciężać. Sukces II Festiwalu Polskich Filmów Dokumentalnych. W dniach 25-27 października w Centrum Polsko-Słowiańskim odbył się II Festiwal Polskich Filmów Dokumentalnych Warszawa – Nowy Jork zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy z Polski. Patronat honorowy objął Sekretarz Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego, a patronat medialny nieoceniony Kurier Plus. Dwa tygodnie wcześniej projekcje miały miejsce w Klubie Katolickim AMICUS przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Obie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, po filmach toczyły się długie Polaków rozmowy z udziałem reżyserów.
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ