ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
16 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

11.05.22
Serca Polonii biły jednym rytmem dla Ukrainy - udany koncert w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie
W sobotę 7 maja w sali koncertowej Centrum Polsko Słowiańskiego odbył się koncert, z którego dochód w wysokości około 7 tysięcy dolarów został przekazany na rzecz Ukrainy. więcej»


WIADOMOŚCI

03.28.2022

Wspomóż statutową działalność Centrum Polsko-Słowiańskiego

"Jeżeli korzystacie Państwo z odliczanych od podatku donacji na organizacje non-profit, zachęcamy do wsparcia statutowej działalności Centrum Polsko-Słowiańskiego"
czytaj więcej
03.21.2022

"Łzy same napływają do oczu" - relacja video z ewakuującej się Ukrainy

“Łzy same napływają do oczu” – mówi Maciej Syka, korespondent Radio RAMPA, po swoim powrocie ze Lwowa na Ukrainie. Maciej przygotował reportaż na temat niesionej pomocy najsłabszym i bezbronnym. Rozmawiał z rodzinami, które zmuszone opuścić swój dom i wszystko co mają, musiały podjąć decyzję o ewakuacji. Materiał zrealizowany został we Lwowie, gdzie przybywają ludzie z różnych części Ukrainy, aby przedostać się dalej na zachód.
czytaj więcej
03.18.2022

Wspólnie wspieramy Polonię

Zgodnie z informacją, którą otrzymaliście Państwo na grudniowych wyciągach bankowych, 16 lutego 2022 r. z Państwa kont w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej została pobrana opłata członkowska na organizacje sponsorujące, wybrane przez Państwa przy otwarciu konta w PSFCU.
czytaj więcej
03.18.2022

Projekt świąteczny Kancelarii Premiera RP

W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego uprzejmie zapraszam Państwa do udziału we wspólnym projekcie świątecznym. Projekt polega na stworzeniu trzyodcinkowego mini-serialu z przedstawicielami Polonii z różnych części świata. Zależy nam na Państwa zaangażowaniu oraz promocji wspólnej inicjatywy wśród Rodaków mieszkających za granicą Polski.
czytaj więcej
03.09.2022

Artystyczny Dzień Kobiet w Centrum Polsko-Słowiańskim

W niedzielę 6 marca tuż przed Międzynarodowym Dniem Kobiet Centrum Polsko-Słowiańskie zamieniło się w prawdziwą galerię artystyczną.
czytaj więcej
03.08.2022

Polonijna pomoc dla ukraińskich dzieci

Children's Smile Foundation z niepokojem obserwuje sytuację na Ukrainie. Wojna dotyka wszystkich, ale najbardziej podczas niej cierpią ci, którzy są bezbronni i zupełnie niewinni - dzieci. Ma to związek nie tylko z ogólnym zagrożeniem i strachem dotyczącym codziennego życia, ale również z faktem, że ich rodzice, a zwłaszcza ojcowie, zaangażowani są w obronę kraju, przez co zmuszeni są do opuszczenia rodzinnego domu, a niejednokrotnie nawet tracą życie. To wszystko wywołuje u dzieci ogromną traumę, która na pewno będzie im towarzyszyła przez wiele lat, a może nawet do końca życia.
czytaj więcej
03.07.2022

Donatorzy wspomagają Centrum. Dziękujemy!

Oto lista naszych donatorów, którzy wspomagają działalność Centrum. Pomóż i Ty! Poniżej podajemy link.
czytaj więcej
03.07.2022

Harcerstwo w Nowym Jorku obchodzi Dzień Myśli Braterskiej

27-go lutego, 2022, w Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, odbyła się uroczysta Msza św. Ojciec Karol Jarząbek, Proboszcz wniósł relikwie Bl. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Młodzież ze szczepów nowojorskich Hufca Harcerek “Podhale" i Hufca Harcerzy “Warmia”, wmaszerowała ze sztandarem.
czytaj więcej
03.01.2022

Kreatywny Dzień Dziecka w Centrum!

Wiele atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych, a tym: konkursy z nagrodami, występy, dmuchane atrakcje, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wata cukrowa, malowanie na asfalcie, arts & crafts i więcej...
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC


ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - Polish & Slavic Center

KLIKNIJ TUTAJ