POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
04 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
15.04.20
Loty zaplanowane w dniach 12-26 kwietnia 2020 zostały odwołane
W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 26 kwietnia 2020 roku, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 12-26 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. więcej»


WIADOMOŚCI

02.26.2020

Śpiewać każdy może!

Członkowie Klubu Seniora „Krakus”, który działa w Centrum Polsko - Słowiańskim spędzają bardzo aktywnie czas. W klubie od lat działa chór, który prezentuje się podczas różnego rodzaju spotkań i akademii. Członkowie klubu z roku na rok powiększają swoje grono oraz urozmaicają repertuar. Osoby lubiące śpiewać spotykają się w Krakusie od dawna. Jednak teraz Chór nabrał bardzo profesjonalnej oprawy i może pochwalić się również wyjazdowymi występami do innych Stanów.
czytaj więcej
02.26.2020

Koniec z plastikowymi reklamówkami w Nowym Jorku!

Seniorzy z Klubu Krakus otrzymali torby wielokrotnego użytku.
czytaj więcej
02.21.2020

Zawsze w życiu uważałem, że najważniejsi są ludzie...

Agnieszka Granatowska
Jeden z najwybitniejszych polskich artystów Janusz Kapusta po 39 latach pobytu i tworzenia w Nowym Jorku wraca do Polski. Janusz Kapusta jest wynalazcą jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej K-dron. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek. Jest jedynym współpracownikiem w historii New York Timesa, który ma własną książkę z rysunkami z gazety: “Janusz Kapusta w New York Times”. W 2019 roku Janusz Kapusta został laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czytaj więcej
02.20.2020

Klub czytelniczy seniorów z Manhattanu doceniony przez prezydenta Polski

Klubu Seniora imienia Jana Pawła II mieści się przy najstarszej polskiej parafii na Manhattanie. Finansowany jest przez Department for the Aging a sponsorowany przez Centrum Polsko-Słowiańskie. Najważniejszą częścią, z pośród wielu usług świadczonych dla osób powyżej 60 roku życia, jest serwowanie gorących posiłków dla średnio 75 seniorów dziennie. W programie zatrudniony jest pracownik socjalny, który pomaga starszym osobom uporać się z różnymi trudnościami od prostych tłumaczeń do skomplikowanych problemów z emeryturami i ubezpieczeniami zdrowotnymi.
czytaj więcej
02.18.2020

Bezpłatne rozliczenia podatkowe w Centrum

Centrum Polsko-Słowiańskie jako największa polonijna instytucja społeczno-kulturalna działająca na Wschodnim Wybrzeżu po raz kolejny oferuje swoim członkom bezpłatne rozliczenia podatków za rok 2019 w ramach Programu VITA.
czytaj więcej
02.11.2020

Praca w CPS

Centrum Polsko-Słowiańskie poszukuje pracownika na ½ etatu na stanowisko handyman/porter. Praca w godzinach popołudniowych na start $15/godzinę. Proszę dzwonić: 917-863-3021 lub wysłać podanie emailem: pscadmin@polishslaviccenter.com
czytaj więcej
01.23.2020

Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim

16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wykonały panie kucharki z PSC Kafeteria, była ryba oraz barszcz czerwony i kompot z suszu, panie upiekły pyszną babkę ziemniaczaną, przygotowano również kluski z makiem.
czytaj więcej
01.15.2020

Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

12 stycznia w Sali Centrum Polsko-Słowiańskiego przy 176 Java Street na Brooklynie odbyła się doroczna zabawa dla dzieci, którą CPS organizuje wspólnie z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoicie.
czytaj więcej
12.24.2019

CP-S nieczynna na święta

Uprzejmie informujemy, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia Programy Centrum Polsko-Słowiańskiego będą nieczynne: we wtorek 24 i w środę 25 grudnia 2019 r.
czytaj więcej
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ