ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
16 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

11.05.22
Serca Polonii biły jednym rytmem dla Ukrainy - udany koncert w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie
W sobotę 7 maja w sali koncertowej Centrum Polsko Słowiańskiego odbył się koncert, z którego dochód w wysokości około 7 tysięcy dolarów został przekazany na rzecz Ukrainy. więcej»


WIADOMOŚCI

05.11.2022

Serca Polonii biły jednym rytmem dla Ukrainy - udany koncert w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie

W sobotę 7 maja w sali koncertowej Centrum Polsko Słowiańskiego odbył się koncert, z którego dochód w wysokości około 7 tysięcy dolarów został przekazany na rzecz Ukrainy.
czytaj więcej
05.06.2022

Warsztaty Storytellingu dla Polskich Seniorów

Polskie osoby starsze mogą uczyć się sztuki opowiadania w bibliotece!
czytaj więcej
05.02.2022

Emily Gallagher uhonorowała 50-lat CPS rezolucją!

"Centrum Polsko-Słowiańskie oferuje cenne usługi, które są niezwykle ważne dla członków społeczności. Tak było w przeszłości, teraz, i jestem przekonana, że tak będzie w przyszłości" - powiedziała posłanka stanowa Emily Gallagher podczas wizyty w Centrum Polsko-Słowiańskim.
czytaj więcej
05.01.2022

Wojna w Ukrainie na zdjęciach

“Czegoś takiego nie widziałem tysiące ludzi – kobiety w ciąży, inwalidzi, dzieci – na piechotę, każdy z walizką, przedostających się przez ukraińską granicę do Polski. Tysiące ludzi na dworcu w Przemyślu” – opowiadał Grzegorz Lityński, fotograf, dziennikarz, podróżnik, wykładowca fotografii dokumentalnej na uczelniach w Polsce i Niemczech, który spotkał się z członkami Centrum Polsko Słowiańskiego w piątek, 29 kwietnia, by opowiedzieć o akcjach pomocy humanitarnej, w których zaangażowany jest od początku wojny w Ukrainie.
czytaj więcej
05.01.2022

Konstytucja polskiej wolności

Osiemnastowieczną Konstytucję 3 maja – pierwszą w Polsce i Europie – przepełniał duch wolności. Duch wolności, którego chciał złamać rosyjski imperializm – niby inny, ale tak podobny do tego, który próbuje dzisiaj zniszczyć wolną Ukrainę.
czytaj więcej
04.29.2022

"Tęskno mi Panie do kraju tego..."

"Tęskno mi Panie do kraju tego…" jest przedstawieniem poetycko-muzycznym z serii przedstawień „Polska Pieśnią i Poezją Malowana” i stworzonym specjalnie z okazji Obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą, który obchodzimy 2 maja.
czytaj więcej
04.26.2022

Wesprzyj Centrum Polsko Słowiańskie. $50,000 na 50-lecie!

Centrum Polsko Słowiańskie obchodzi 50-lat istnienia! Wesprzyj naszą organizację donacją i pomóż nam świętować pięć dekad działalności na rzecz Polonii i lokalnych społeczności w Nowym Jorku.
czytaj więcej
04.26.2022

Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Projekt: „Marsz, Marsz Polonia”.

W związku z projektem muzycznym realizowanym z okazji obchodów 2 maja - czyli Dnia Polonii i Polaków za Granicą, zwracam się z uprzejmą prośbą o przesyłanie propozycji osób wraz z kontaktem e-mailowym, które mieszkają za granicą i profesjonalnie zajmują się śpiewem.
czytaj więcej
04.22.2022

Zbliża się Dzień Matki. Childrens' Smile Foundation zaprasza panie na wspólne malowanie

Impreza odbędzie się tuż przed amerykańskim świętem wszystkich mam i będzie świetną okazją do oderwania się od pracy i codziennych obowiązków. Czas spędzony w doborowym towarzystwie przy sztalugach, z pędzlem w ręku oraz przy lampce dobrego wina na pewno pozwoli zrelaksować się każdej uczestniczce artystycznego spotkania.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC


ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO - Polish & Slavic Center

KLIKNIJ TUTAJ