ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
21 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

20.09.21
Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się z przedstawicielami mediów
O nadchodzącej wizycie Prezydenta Polski Andrzeja Dudy mówił podczas spotkania z mediami Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. więcej»


WIADOMOŚCI

07.15.2021

"Stefan Kardynał Wyszyński - Ojciec i Pasterz"

Wystawa „Stefan Kardynał Wyszyński - Ojciec i Pasterz” przygotowana przez Fundację „Golgota Wschodu” oraz książka Anny Rastawickiej „Stefan Kardynał Wyszyński - Do Polaków i Polonii” to projekt, którego celem jest przybliżenie nauczania i postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wielkiego Prymasa Tysiąclecia wsród Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Kraju.

Anna Rastawicka to propagatorka nauczania Prymasa Tysiąclecia, przez lata należąca do grona osób z jego najbliższego otoczenia.Była świadkiem przyjaźni kard. Wyszyńskiego z Janem Pawłem II, którego miała okazję poznać jeszcze przed wyborem na papieża. Współpracowała także z ks. prałatem Zdzisławem Peszkowskim, innym serdecznym przyjacielem kard. Stefana Wyszyńskiego, ocalonym jeńcem z Kozielska, obrońcą prawdy o Katyniu.

W roku 2020 Prymas Wyszyński miał być ogłoszony błogosławionym. Uroczystość ta niestety ze względu na Covid-19 została przesunięta na kolejny rok. Odbędzie się 12 września 2021 r. w Warszawie
Bezpośrednio projekt skierowany został do Polonii w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech a także do Polaków na Litwie i Ukrainie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na strony www.golgotawschodu.com.pl

Projekt mógł być zrealizowany dzięki finansowaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO

KLIKNIJ TUTAJ