ZŁÓŻ DONACJĘ NA STYPENDIA DLA ZDOLNEJ MŁODZIEŻY!

CLICK HERE

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
21 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

20.09.21
Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski spotkał się z przedstawicielami mediów
O nadchodzącej wizycie Prezydenta Polski Andrzeja Dudy mówił podczas spotkania z mediami Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. więcej»


WIADOMOŚCI

07.15.2021

Odznaczenie porucznika Stefana Skielnika

W środę, 14 lipca br. Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, Adrian Kubicki udał się do Wilmington, Delaware, aby zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy wręczyć Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Panu porucznikowi Stefanowi Skielnikowi za „wybitne zasługi w działalności polonijnej i kombatanckiej, za wspieranie transformacji ustrojowej Polski, za pomoc charytatywną polskim instytucjom kościelnym.”

W uroczystości wzięła udział najbliższa rodzina por. Skielnika, przyjaciele i przedstawiciele Polonii.

Pan Stefan Skielnik jest weteranem 2 Korpusu Polskiego Armii generała Andersa, cieszącym się szacunkiem polonijnym biznesmenem oraz zaangażowanym działaczem w wielu organizacjach kulturalnych i patriotycznych: w Kongresie Polonii Amerykańskiej Okręgu Wschodniego PA, Centrum Muzealnym Kultury Polsko-Amerykańskiej w Filadelfii. Przekonany o kluczowym znaczeniu wejścia Polski do NATO, zaangażował się w działania mające na celu przekonanie dwóch  wczesnych senator w z Delaware: Joe Bidena i Williama Rotha o słuszności włączenia Polski w struktury Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dzięki tym działaniom stan Delaware jako pierwszy zagłosował „za” włączeniem Polski do NATO.

Przez wiele lat por. Stefan Skielnik angażował się w działalność charytatywną zarówno w Polsce, jak i w USA, działając na rzecz organizacji kulturalnych i patriotycznych.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
PNA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
NYC
CAROLYN B. MALONEY
CDC
ARTYŚCI WSPIERAJĄ CPS

PORADY PRAWNE w CPS

ECHO

KLIKNIJ TUTAJ