POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
15 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
11.06.20
Przyjmujemy kandydatów do pracy społecznej w Radzie Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej
Komisja Nominacyjna Centrum Polsko-Słowiańskiego zawiadamia wszystkich członków, iż przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Rady Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej. więcej»


WIADOMOŚCI

04.09.2020

Przepisy w poszczególnych stanach USA w związku z epidemią COVID-19

Przekazujemy informację, jak w poszczególnych stanach realizowane są zalecenia Center for Disease Control and Prevention (CDC), dotyczące m.in. powstrzymania się od organizacji dużych wydarzeń i spotkań, jak również stosowania tzw. „social distancing”.

Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie informuje, że od czasu ogłoszenia pandemii wirusa COVID-19, poszczególne stany realizują zalecenia Center for Disease Control and Prevention (CDC), w tym te dotyczące powstrzymania się od organizacji dużych wydarzeń i spotkań czy stosowania tzw. „social distancing”. Wszystkie stany dostosowały swoje wewnętrze regulacje do zaleceń CDC, za których łamanie grożą sankcje – od kar pieniężnych po zatrzymania. Prosimy o zapoznanie się z treścią zarządzeń wykonawczych ogłaszanych przez władze poszczególnych miast i stanów.

Ponadto, na wezwanie Prezydenta USA, wszystkie stany z wyjątkiem: Arkansas, Iowa, Nebraska, Północna Dakota, Południowa Dakota oraz częściowo Wyoming, Utah, Oklahoma i Południowa Karolina, wprowadziły zakaz opuszczania miejsca zamieszkania i ograniczenia się wyłącznie do tzw. „niezbędnych wyjść”, które w różnych stanach mogą być definiowane odmiennie. Zachęcamy do zapoznania się z treścią deklaracji gubernatorów (linki do deklaracji poniżej). Jednocześnie prosimy o monitorowanie zmian w aktualnie obowiązujących regulacjach, w tym zwłaszcza terminów ich obowiązywania, w poszczególnych miastach, hrabstwach i stanach oraz bezwzględne stosowanie się do wszelkich nakazów z nich wynikających.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ