POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
15 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
11.06.20
Przyjmujemy kandydatów do pracy społecznej w Radzie Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej
Komisja Nominacyjna Centrum Polsko-Słowiańskiego zawiadamia wszystkich członków, iż przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Rady Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej. więcej»


WIADOMOŚCI

04.03.2020

Jak przedłużyć pobyt w USA?

W związku z epidemią koronawirusa na stronie gov.pl zostały zamieszczone informacje dotyczące legalnego przedłużenia pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych dla posiadaczy ESTA, czyli osób, które wjechały do USA po zniesieniu wiz, jak również dla osób, które wjechały do USA na podstawie wizy.

Przedłużenie pobytu – ESTA

Obywatele polscy przebywający w USA w ramach ruchu bezwizowego (autoryzacja podróży w systemie ESTA), którym sytuacja nadzwyczajna związana z pandemią koronawirusa uniemożliwia wyjazd poza granice Stanów Zjednoczonych w terminie określonym przy wjeździe, mogą zwrócić się do władz amerykańskich o zgodę na przekroczenie tego terminu w ramach procedury tzw. „satisfactory departure”. Okres przedłużonego pobytu nie może przekraczać 30 dni.

Zgłoszenia w powyższych sprawach rozpatrywane są indywidualnie. Zainteresowani winni kontaktować się telefonicznie z centrum obsługi interesantów US Citizenship and Immigration Services (USCIS) pod numerem telefonu 1-800-375-5283.

Można również zgłaszać się do biur US Customs and Border Protection (CBP), tzw. Deferred Inspection Sites, których lokalizacje można znaleźć na stronie https://www.cbp.gov/contact/ports/deferred-inspection-sites lub do biur CBP w wybranych portach lotniczych. Lokalizację właściwego biura CBP można znaleźć na stronie https://www.cbp.gov/contact/ports.

W przypadku ewentualnych dodatkowych pytań skontaktuj się telefonicznie z przedstawicielami CBP pod wskazanymi numerami telefonów: https://www.cbp.gov/contact/.

Przedłużenie pobytu – wizy

Podróżni przebywający na terenie USA na podstawie ważnych wiz o upływających terminach ważności mogą zwracać się z wnioskiem o przedłużenie ważności wiz pobytowych poprzez złożenie w USCIS formularza I-539 oraz I-912 (zwolnienie z opłat).


Informacje oraz pliki do pobrania:

https://www.uscis.gov/i-539-addresses

https://www.uscis.gov/i-912

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ