POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
31 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
28.10.20
Polonia oddała Hołd Zmarłym
Tydzień przed zbliżającym się dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Centrum Polsko - Słowiańskiego, delegacja Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej z Nowego Jorku oraz Kongresu Polonii Amerykańskiej oddała Hołd Zmarłym pochowanym na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie. Delegacja Polonii pojechała do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej więcej»


WIADOMOŚCI

03.05.2020

Wszystko o spisie ludności - Census 2020

Spis Ludności 2020 polega na policzeniu każdej osoby dorosłej, niemowlęcia i dziecka mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Liczenie odbywa się raz na dziesięć lat, a przeprowadza je Urząd Spisu Ludności USA, który jest agencją rządową.

Jak wziąć udział w Spisie Ludności 2020

Jedna osoba z każdego domu wypełnia kwestionariusz spisu ludności online, telefonicznie lub wysyła go pocztą. Liczymy każdą osobę mieszkającą pod danym adresem – w tym noworodki, dzieci, znajomych lub członków rodziny, którzy przebywają tam i śpią przez większość czasu. Jeśli ktoś bez stałego miejsca zamieszkania zatrzymuje się w Twoim domu w dniu 1 kwietnia 2020 roku, należy policzyć także tę osobę.

Potrzebujesz pomocy?

W razie pytań o to, jak wziąć udział w Spisie Ludności 2020 służymy pomocą. Skorzystaj z poniższego przewodnika wideo, z którego dowiesz się, jak udzielić odpowiedzi w Spisie Ludności 2020online, lub z przewodnika drukowanego, który pomoże Ci wypełnić kwestionariusz w wersji papierowej.

Twój przewodnik po Spisie Ludności 2020

Zapoznaj się z instrukcjami, jak wypełnić kwestionariusz w wersji papierowej. DOWNLOAD PDF

Dlaczego to takie ważne?

Dane uzyskane w Spisie Ludności mają bardzo ważny wpływ na decyzje dotyczące wielu aspektów życia każdego z nas. Ustawodawcy, właściciele firm, nauczyciele i wiele innych osób korzysta z tych danych każdego dnia, aby świadczyć usługi, tworzyć produkty i zapewniać wsparcie Twojej społeczności.

  • W oparciu o dane spisowe miliardy dolarów funduszy federalnych przeznacza się corocznie na szpitale, straż pożarną, szkoły, drogi i inne ważne cele.
  • Wyniki Spisu Ludności służą do ustalenia liczby przysługujących każdemu stanowi przedstawicieli w Kongresie oraz wyznaczania granic okręgów wyborczych.
  • Spis Ludności jest także wymagany przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych: zgodnie z wymogiem zawartym w Artykule 1 § 2 liczenie populacji w Stanach Zjednoczonych należy przeprowadzać raz na 10 lat. Pierwsze takie liczenie miało miejsce w 1790 roku.

Prywatność i ochrona danych

Udzielone przez Ciebie odpowiedzi służą wyłącznie do utworzenia danych statystycznych.
Woman smiling and using her phone while holding her baby.

Zgodnie z prawem Urząd Spisu Ludności zobowiązany jest do ochrony udzielonych przez Ciebie odpowiedzi oraz zachowania ich w ścisłej poufności. Co więcej, każdy pracownik urzędu zobowiązuje się pod przysięgą do bezterminowej ochrony Twoich danych osobowych.

Zgodnie z Tytułem 13 Kodeksu Stanów Zjednoczonych Urząd Spisu Ludności nie może udostępniać żadnych umożliwiających identyfikację informacji o Tobie, Twoim domu lub firmie – nawet organom ścigania. Dane osobowe są chronione prawem, a udzielone odpowiedzi nie mogą być w żaden sposób wykorzystane przeciwko respondentom przez jakąkolwiek agencję rządową czy sąd.

Ankieterzy spisu w Twojej okolicy

W ciągu następnego roku w Twojej okolicy pojawią się ankieterzy spisu.

  • Close-up of a census taker's hand holding a mobile phone.
  • Ich obecność jest naturalnym elementem Spisu Ludności 2020. Ankieterzy spisu będą pełnić różne funkcje:
  • Sprawdzanie adresów w ramach przygotowań do spisu ludności.
  • Odwiedzanie domów w ramach spisu ludności lub w celu wypełnienia innej ankiety Urzędu Spisu Ludności.
  • Rozdawanie materiałów informacyjnych na temat spisu ludności.
  • Prowadzenie kontroli praczwiązanych ze spisem ludności.

W maju 2020 roku ankieterzy spisu zaczną odwiedzać domy, których mieszkańcy nie wzięli jeszcze udziału w Spisie Ludności 2020, aby zadbać, by policzeni zostali wszyscy.

Jak możesz nam pomóc

Uzyskanie pełnych i dokładnych wyników liczenia w roku 2020 wymaga wsparcia ze strony wszystkich. Istnieje wiele sposobów, w jakie osoby prywatne, firmy, organizacje społeczne i inne podmioty mogą służyć nam pomocą.

Informuj o Spisie

Możesz nam pomóc, przekazując aktualności i informacje z Urzędu Spisu Ludności przyjaciołom, rodzinie czy użytkownikom Facebooka, Twittera i Instagramu.

Zostań naszym partnerem

Setki korporacji, organizacji non-profit, polityków i osób prywatnych angażuje się w rozpowszechnianie informacji dotyczących Spisu Ludności 2020 oraz wyjaśnianie, dlaczego należy wziąć w nim udział.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami

Rekrutujemy tysiące osób w całym kraju do pomocy przy Spisie Ludności 2020. Pomagając członkom swojej społeczności, masz możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ