POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
30 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
16.11.20
Każdego roku jesienią Centrum Polsko-Słowiańskie tętniło życiem...
Każdego roku w listopadzie w Centrum Polsko Słowiańskimi odbywało się szereg różnych spotkań oraz wystaw. więcej»


WIADOMOŚCI

12.07.2019

Magia Świąt w Centrum Polsko-Słowiańskim

Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie.

Tego dnia Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie. Dlatego nie mogło go zabraknąć w polskiej dzielnicy na Greenpoincie w Centrum Polsko-Słowiańskim. Mikołaj zawsze pamięta o wszystkich grzecznych dzieciach i przychodzi do nich z workiem wypełnionym prezentami, tak też było w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie.

Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominek od Mikołaja, a rodzice mogli zrobić swoim pociechom pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Elfami oraz kupić ozdoby świąteczne wykonane przez seniorów z Klubu Seniora „Krakus” oraz Klubu Seniora Jana Pawła II na Manhattanie.

Uroczystość otworzyła Bożena Kamiński - CEO/prezes CP-S oraz Danuta Bronchard wiceprezes CP-S. Dzięki zaangażowaniu Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego spotkanie ze św. Mikołajem każdego roku poprzedza zapalenie światełek na świątecznym drzewku. W tym roku uroczyście drzewko świąteczne rozświetliła Bożena Kamiński.

- To już nasza tradycja. Każdego roku po tym, jak zapalają się światełka na najsłynniejszej choince na świecie, zdobiącej Rockefeller Center na Manhattanie, my rozświetlamy nasze biało-czerwone świąteczne drzewko w CP-S w polskiej dzielnicy. Uroczystości towarzyszy zawsze wizyta św. Mikołaja - powiedziała Bożena Kamiński, CEO/prezes CP-S.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji były zabawy, które przygotowała Agata Foryś z Klubu Seniora Krakus i jednocześnie nauczyciela z Polskiej Szkoły im Marii Konopnickiej na Greenpoincie, dzieci z wypiekami na twarzy czekały na wizytę Mikołaja, który przyszedł do CP-S w towarzystwie Elfów.

- Bardzo dziękujemy rodzicom, że pielęgnowanie tradycji i przyjście ze swoimi pociechami na Mikołajki w Centrum Polsko Słowiańskim. Dziękuję również za zaangażowanie wszystkim pracownikom Centrum, którzy tego magicznego dnia pomagali Mikołajowi w przebraniu Elfów.

- Dzięki temu, że CP-S ściśle współpracuje ze szkołą Marii Konopnickiej na Greenpoincie z dziećmi bawiły się również nauczycielki z polskiej szkoły - powiedziała Danuta Bronchard, która oprócz funkcji wiceprezesa CP-S piastuje funkcję dyrektora szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

Rodzicie, którzy przyszli na ten świąteczny i magiczny wieczór byli zachwyceni tym, że ich pociechy otrzymały upominek od Mikołaja i dodatkowo wszyscy mogli sobie zrobić piękne pamiątkowe zdjęcie i z Mikołajem, który siedział w pięknej świątecznej wiosce przygotowanej specjalnie na tę okazję.

W uroczystości udział również wzięli artyści: Janusz Kapusta, Krzysztof Zacharow, Agnieszka Nowiński oraz trener szermierki Janusz Młynek i adwokat Jerzy Sokół wraz ze swoją rodziną.

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ