POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
29 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
28.10.20
Polonia oddała Hołd Zmarłym
Tydzień przed zbliżającym się dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Centrum Polsko - Słowiańskiego, delegacja Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej z Nowego Jorku oraz Kongresu Polonii Amerykańskiej oddała Hołd Zmarłym pochowanym na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie. Delegacja Polonii pojechała do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej więcej»


WIADOMOŚCI

11.26.2019

Uczta dla ducha w Centrum Polsko-Słowiańskim

II edycja festiwalu „Dni Paderewskiego 2019“ w Nowym Jorku była prawdziwą ucztą dla ducha. Przez trzy festiwalowe dni w Centrum Polsko - Słowiańskim rozbrzmiewała muzyka Paderewskiego. Na scenie pojawiali się znakomici artyści, a muzyce towarzyszył wystawy oraz spotkania z twórcami między innymi z publicznością spotkał się Andrzej Renes - wybitny polski rzeźbiarz. Artysta zaprezentował w Nowym Jorku wystawę rzeźb inspirowanych muzyką.

Tegoroczną, II edycja imprezy otworzyła Bożena Kamiński Prezes i Dyrektor Wykonawczy Centrum Polsko-Słowiańskiego.

- Jest nam niezmiernie miło, że Centrum po raz drugi może gościć festiwal. Tym bardziej jest to dla nas zaszczyt, że tegoroczna edycja jest szczególna ze względu na jubileusz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Stanami Zjednoczonymi - powiedziała Bożena Kamiński.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski, a wydarzenia kulturalne współfinansowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2019".

Owacje na stojąco Anny Koźlakiewicz i Radosława Sobczaka

Podczas koncertu "Paderewski i Chopin", na scenie PSC wystąpili wspólnie: Radosław Sobczak (piano) i Anna Koźlakiewicz (sopran), dyrektorem artystycznym koncertu był Adam Wibrowski - członek międzynarodowych stowarzyszeń muzycznych. Tego wspaniałego wieczoru piękna sala należąca do Centrum Polsko - Słowiańskiego wypełniła się po same brzegi a artyści po wspaniałym koncercie otrzymali owacje na stojąco. Wśród gości obecni byli również rodzice Ani - Mirosław Koźlakiewicz – polski polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm III, V, VI i VII kadencji z małżonką.

Wśród szeregu atrakcji festiwalu znalazły się także spotkania promujące przewodnik „Śladami Paderewskiego w Nowym Jorku “, warsztaty, wykłady oraz premierowy pokaz wystawy historycznej poświęconej życiu i twórczości Ignacego Paderewskiego.

Festiwal organizowany był przez Fundację RenesArt z Polski, a partnerami projektu w Stanach Zjednoczonych są: Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Bibioteka Miasta Nowy Jork (filia w Lincoln Center), Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Muzeum Polskie w Ameryce z Chicago. Dodatkowe informacje o festiwalu na stronie FB Paderewski Forever. Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD
KLIKNIJ TUTAJ