POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
13 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.08.20
Polonia nowojorska oddała hołd Powstańcom Warszawskim
Polonia w Nowym Jorku zgromadziła się przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. więcej»


WIADOMOŚCI

08.14.2019

Barwna terapia w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie i na Manhattanie

"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe" - Albert Einstein

Widok na Manhattan tuż przed zachodem słońca, wydaje się być perfekcyjnym miejscem, aby napisać kolejny artykuł o artystycznych zajęciach w Polish Slavic Center. Od czasu pierwszych zajęć w polonijnej organizacji minęło już kilka miesięcy, a efekty naszej współpracy są oszałamiające. A wszystko to dzięki ogromnej przychylności prezesa Centrum Polsko-Słowiańskiego pani Bożeny Kamiński, pana Arthura Pustuli - Dyrektora programu, którzy rozpoczęli współpracę z Agnieszką Nowiński.

Agnieszka prowadzi barwną terapię w Centrum Polsko-Słowiańskim w dwóch ośrodkach w Klubie Seniora Krakus oraz w Klubie Jana Pawła II na Manhattanie.

- Moi nowi seniorzy studenci to grupa mieszana, międzynarodowa: Amerykanie, Chińczycy, Grecy i oczywiście Polacy. Muszę przyznać, że inaczej pracuje się z ludźmi z różnych kultur - mówi Agnieszka.

- Kolejne niezmiernie ciekawe doświadczenie. Każdy z uczestników zajęć artystycznych ma inny styl, zwłaszcza Chińczycy. Malują bardzo subtelnie, delikatnie i choć nie są artystami z zawodu, ich prace bardzo kojarzą się ze sztuką wschodu, delikatne pociągnięcia pędzlem i spokojne tonacje. Wszystko to w odróżnieniu do prac malarskich moich polskich studentów, gdzie dominują mocne zestawienia barw. Nigdy nie pracowałam artystycznie z Chińczykami, i to doświadczenie jest kolejną niespodzianką. Myślę, że nowa grupa na Manhattanie powoli zaczyna mi ufać i coraz lepiej poruszać się w świecie abstrakcji – dodaje Agnieszka.

Wszystkie techniki, które wykorzystuje Agnieszka podczas warsztatów z seniorami są bardzo rozwojowe dla każdej ze stron i niosą wiele radości i swobody.

- Podczas naszych spotkań chcę przekazać seniorom, pokazać im, że w świecie barw nie ma granic, nie ma barier, jest ogromna wielobarwna przestrzeń, otwarta dla wszystkich. Ostatnie zajęcia bardzo mnie wzruszyły, jedna z pań, która nigdy nie malowała, stworzyła coś co zachwyciło ją samą. Była dumna, że zdecydowała się na wzięcie udziału w zajęciach. Jak sama powiedziała: "Gdybym tu nie przyszła, nigdy nie stworzyła bym czegoś tak ciekawego." To zainspirowało ją, by zacząć malować.

- Na zajęciach jesteśmy w świecie koloru, bez obaw jakiejkolwiek ocen, po prostu tworzymy. To właśnie jest Sztuka Abstrakcji jakże bogata i pełna niespodzianek. Każde zajęcia są dla mnie INSPIRACJĄ do tworzenia, przyglądam się jak pracują seniorzy i zachwycam się ich wyobraźnią i chęcią poznania czegoś nowego. Kiedy widzę na ich twarzach radość, połączoną z zaskoczeniem po stworzeniu kolejnej pracy, to daje mi gwarancję, że moje zajęcia są tym czego szukałam.

- Upłynęło już kilka miesięcy, od kiedy maluję z seniorami w Klubie Seniora Krakus. Doprawdy, nie mogę uwierzyć, jak bardzo moi studenci rozwijają się. Owoce naszej pracy można zobaczyć w Galerii, która stworzyłam w Klubie Seniora Krakus na Greenpoince. Tam co miesiąc pokazujemy, to co tworzy moja grupa. Jestem zachwycona ich pomysłami i ogromnie wdzięczna, że stali się moją INSPIRACJĄ I RADOŚCIĄ W ŻYCIU.

- Podsumowując praca w Centrum Polsko-Słowiańskim jest dla mnie przyjemnością. Dziękuję za zaangażowanie wszystkich osób, które sprawiły, że jest to możliwe - kończy Agnieszka Nowińska.

wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ