POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
23 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
18.08.20
Komunikat Komisji Nominacyjnej Centrum Polsko-Słowiańskiego
Po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych kandydatów do Rady Dyrektorów CP-S Komisja Nominacyjna w składzie: Jerzy Sokół - przewodniczący, Romuald Magda - sekretarz, Jadwiga Bylinka-Ołdakowska, Michael Pająk, Janusz Młynek nominowała nowych dyrektorów. więcej»


WIADOMOŚCI

01.14.2019

Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. W tym roku właśnie taki bal zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie wraz z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

Dzień balu był dniem niezwykłym i długo wyczekiwanym przez polonijne dzieci, ponieważ jest on atrakcją bardzo lubianą przez uczniów polskich szkół. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło a na dorosłych czekała loteria fantowa, do której prezenty ufundowali sponsorzy.

Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka, a uczestników balu odwiedziły znane i lubiane postaci z bajek. Zabawa została zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów, a głównym z nich była Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Mnóstwo atrakcji
Bal karnawałowy otworzyła Danuta Bronchard - wiceprezes Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz Dyrektor Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. Podczas wystąpienia przywitała wszystkich zebranych i podziękowała rodzicom, że znaleźli czas i przyszli na zabawę ze swoimi pięknie przebranymi pociechami.

Na dzieci czekała zabawa z DJ Danielem, spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek oraz uwielbiany przez dzieci pokaz magika. Na tych, którzy chcieli złapać odrobinę tchu między tańcami czekały atrakcje plastyczne. Dzieci mogły wykonać laurki na Dzień Babci i Dziadka pod czujnym okiem profesora Krzysztofa Zacharowa.

Natomiast uczniowie z klasy trzeciej ze szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie zaprezentowały wspaniały występ skierowany specjalnie do Babci i Dziaka, aby uczcić ich święto. Uczniowie klasy trzeciej wystąpili z pięknym programem artystycznym, który został przygotowany przez wychowawcę klasy Beatę Tutkę.

To nie koniec niespodzianek... Podczas balu pracownice Centrum Polsko-Słowiańskiego robiły razem z dziećmi skarbonki, wisiorki oraz dekorowały doniczki na kwiatki, każde dziecko podczas zabawy znalazło coś atrakcyjnego dla siebie. Było również malowanie twarzy, piękne malowidła robiła dzieciom wolontariuszka Ewa Węglarz oraz nauczycielka z polskiej szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

- Dzięki temu, że członkowie Rady Dyrektorów każdego oku wychodzą z inicjatywą organizacji balu karnawałowego nasza organizacja tętni życiem i sala, w której każdego dnia przebywają seniorzy zamienia się w salę balową, na której królują pięknie przebrane dzieci. W tym roku nasi mali goście przyszli na zabawę w barwnych strojach. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, a dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i z pewnością dostarczył niezapomnianych wrażeń - powiedziała Bożena Kamiński CEO/ Prezes CPS.

Pamiątkowe zdjęcia
Podczas balu był również czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z bohaterami bajek, dzieci odwiedziły między innymi LOL DOLLS, POPPY z Trolls i BLACK PANTHER. Był też pyszny poczęstunek, przygotowany przez panie z kuchni Klubu Seniora „Krakus”.

Na zakończenie balu odbyła się loteria fantowa dla rodziców, którą prowadzili członkowie rady dyrektorów Bożena Kamiński - CEO/Prezes, Danuta Bronchard - wiceprezes oraz Zbigniew Solarz - skarbnik, a pomagały im pracownice Centrum Polsko-Słowiańskiego, które tego niezwykłego dnia wcieliły się w przebrania Czerwonego Kapturka.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w Centrum Polsko-Słowiańskim należała do bardzo udanych, a zmęczeni tańcami, ale zadowolenie dzieci, wychodząc z Centrum pytały, kiedy będzie kolejna zabawa dla nich w Centrum Polsko-Słowiańskim.

AG , Zdjęcia Agnieszka Granatowska

Sponsorzy zabawy:
 • Centrum Polsko-Słowiańskie
 • Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa
 • Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie
 • Polish National Alliance
 • Mecenas Andrzej Kamiński
 • E. Kurmel Brokerage LTD
 • Apteka Markowa
 • Greenpoint Wine & Liguors
 • Ciastkarnia Cafe Riviera
 • Amber Restaurant
 • Charlotte Patisserie
 • Perfumeria S&D
 • E&H Sky Flowers
 • Agencja Karwowskich
wróć
CENSUS 2020
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ