HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
31 SATURDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
09.10.20
NYC Emergency Management Announcing New RFP & Requesting Support in Amplifying Opportunity
Please see information below on a newly released Strengthening Communities through Recovery COVID-19 grant opportunity. More»


NEWS

06.07.2018

Hawajski Dzień Dziecka na Greenpoincie

Zdjęcia / Tekst: Agnieszka Granatowska
To już swoistego rodzaju tradycja w pierwszy weekend po obchodzonym 1 czerwca międzynarodowym dniu dziecka Centrum Polsko Słowiańskie zorganizowano festyn dla milusińskich. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Były zabawy, konkursy, loteria fantowa oraz polskie jedzenie. Podczas uroczystości można było również zasięgnąć fachowych konsultacji Logopedycznych i psychologicznych prowadzonych przez Annę Nepomucen. Dzień Dziecka był również okazją do zaprezentowania działalności Lokalnych Ośrodków Metodycznych – których koordynatorem jest Maria Paździor Marchwiński.

Zabawę otworzyła Bożena Kamiński CEO, prezes oraz Marian Żak, II wiceprezes Centrum Polsko-Słowiańskiego.

- Niezmiernie się cieszę, że w tą piękną niedzielę odwiedzicie naszą siedzibę. Dziś CP-S należy do was do najmłodszego pokolenia Polonii – witając gości powiedziała Bożena Kamiński.

Do wspólnej organizacji Dnia Dziecka CP-S każdego roku zaprasza inne polskie organizacje oraz polonijne szkoły. W tym roku na scenie zaprezentowali się uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie, której dyrektorem jest Anna Kubicka, Zespół tańców ludowych „Wianek”, Zespół ludowy „Krakowianki i Górale”. Lekcje z szablą prowadził Janusz Młynek, a profesor Krzysztof Zacharow zorganizował Konkurs plastyczny „Mały Picasso”.

- To jest bardzo pożyteczna inicjatywa dla naszych dzieci, które urodziły się w USA a posiadają polskie korzenie. Dzięki temu, że podczas tego typu festynów stykają polskich rówieśników i świetnie się z nimi bawią zaszczepiamy w nich chęć brania udziału w polonijnych uroczystościach co później będzie procentowało tym, że nasze dzieci z ochotą będą chodziły do polonijnych szkół, ponieważ będą pamiętały z wczesnego dzieciństwa, że świetnie bawiły się z rówieśnikami podczas tego typu spotkań – powiedziała Katarzyna Wrachol, która na dzień dziecka przyszła ze swoimi dziećmi, które obecnie są w wieku przedszkolnym.

Organizatorzy Dnia Dziecka przygotowali dla uczestników szereg zabaw i atrakcji, przy stolikach dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz wykonać piękne ramki z okazji zbliżającego się dnia Ojca. Na dzieci czekała mnóstwo atrakcji. Pracownicy CP-S razem z dziećmi wykonywali piękne prace artystyczne malowali skarbonki, puzderka oraz wykonywali kolorowe ramki na rodzinne zdjęcia.

W organizacji Dnia dziecka jako wolontariusze włączyli się również seniorzy z Klubu Seniora Krakus i studenci profesora Zacharowa. Twarze dzieci artystyczne malowała Ewa Węglarz z córką.

- Każdego roku z wielką przyjemnością bierzemy udział w tym wspaniałym dniu. Na dzień n dziecka przychodzę pomagać z córka oraz z wnuczką – która uwielbia bawić się z polskimi rówieśnikami – powiedziała Ewa Węglarz.

Na sali pojawili się również sponsorzy uroczystości a największym z nich była Polsko - Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oraz Andrzej Kamiński. O polskich dzieciach pamiętały również amerykańskie organizacja takie jak YMCA, które również włączyły się finansowo do zorganizowania tej uroczystości.

Hawajski Dzień Dziecka zakończyła loteria, prowadzona przez obecnych na sali członków rady Dyrektorów CP-S Danutę Bronchard, Jadwigę Bylinkę Ołdakowską, Izabelę Kobus Salkin, Mariana Żaka oraz Zbigniewa Solarza, w której można było wygrać nagrody iście związane z plażowaniem. Rada Dyrektor CPS zaprasza już dziś wszystkie dzieci na kolejne uroczystości, które będą organizowane przez największą organizację społeczno - kulturalną działającą na wschodnim wybrzeżu.

Sponsorami Dnia Dziecka byli:
 • Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa

 • Adwokat Andrzej Kamiński

 • Polish National Alliance

 • Kongres Polonii Amerykańskiej

 • The YMCA

 • Liga Morska w Ameryce

 • Syrena Bakery

 • Pulaski Association of Busness

 • Artur Dybanowski

 • Danuta Sieminski

 • Fundacja Jana Pawła II

 • AlfeNet Consulting, Inc

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD
CLICK HERE