HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
31 SATURDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
09.10.20
NYC Emergency Management Announcing New RFP & Requesting Support in Amplifying Opportunity
Please see information below on a newly released Strengthening Communities through Recovery COVID-19 grant opportunity. More»


NEWS

01.25.2018

Zaczarowany świat bajek w Centrum Polsko-Słowiańskim

Agnieszka Granatowska
Z wielką pompą zakończył się tegoroczny sezon świąteczny w Centrum Polsko - Słowiańskim (CP-S). Ta społeczno - kulturalna organizacja, która swoją siedzibę ma na Greenpionce w Nowym Jorku każdego roku organizuje zabawę karnawałową dla dzieci, która przeciąga wielopokoleniowe polskie rodziny.

I tak też było w tym roku dokładnie 21 stycznia w 2018 roku audytorium znajdujące się przy 176 Java St na Greenpoincie zmieniło się w piękną, bajkową salę zabaw, na której oprócz roześmianych i zadowolonych dzieci, pojawiły się wyczekiwane przez wszystkich postaci z popularnych bajek. Tegoroczna zabawa karnawałowa została dedykowana wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w styczniu w Polsce obchodzili swoje święto. Karnawałowe szaleństwo podczas, którego bawiło się ponad 200 osób zostało zorganizowane wraz z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

Karnawałowe szaleństwo na Greenpoincie

Zabawę otworzyła Bożena Kamiński - Dyrektor Wykonawczy/Prezes CPS oraz Danuta Bronchard, która pełni rolę dyrektora Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie oraz wiceprezesa CP-S. Obie Panie serdecznie przywitały gości i podziękowały za liczne przybycie. – Coroczna zabawa karnawałowa, którą Centrum Polsko - Słowiańskie organizuje dla dzieci to już swoistego rodzaju tradycja. Cieszymy się, że możemy tym samym sprawić wielką radość dzieciom, które przez cały rok czekają na to spotkanie z rówieśnikami, połączone z wizytą świętego Mikołaja – powiedziała Bożena Kamiński. Podczas karnawałowego szaleństwa dzieci odwiedziły również postacie z bajek. Pojawiły się Elena, Moana, Królowa Kier, Olaf i Stuart z "Minions", które chętnie pozowały do zdjęć z dziećmi.

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie z Polskiej szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie dzięki zaangażowaniu dyrekcji tejże szkoły oraz nauczycielki Beaty Tutki dzieci przygotowali piękny występ artystyczny z myślą o swoich Babciach i Dziadkach z okazji ich święta. Jak zawsze bardzo dużą popularnością cieszył się pokaz magika oraz różne konkursy, które świetnie prowadził DJ Daniel. Każde dziecko biorące udział w konkursach otrzymało nagrody. Oprócz tego każdy uczestnik zabawy miał okazję skorzystać z malowania twarzy. Dzieciom piękne malunki wykonywała Ewa Węglarz wraz z córką oraz nauczycielka z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. Dzieci podczas zabawy miały okazję wykonać piękne laurki dla babci i dziadka. Cennych wskazówek plastycznych udzielał profesor Krzysztof Zacharow, który prowadzi zajęcia plastycznie w Centrum Polsko-Słowiańskim.

Wizyta Mikołaja i loteria

Dzieci z utęsknieniem każdego roku czekają na wizytę Mikołaja, który i w tym również nie zawiódł pociech i przyszedł do Centrum Polsko-Słowiańskiego z workiem prezentów. Mikołajowi towarzyszyła pani mikołajowa oraz sztab elfów, w które wcielili się pracownicy Centrum Polsko-Słowiańskiego. Organizatorzy karnawałowej zabawy dla polonijnych dzieci pomyśleli również o dorosłych i specjalnie dla nich została przygotowana loteria fantowa. Upominki, które trafiły do szczęśliwców w loterii fantowej zorganizowała Danuta Bronchard, która kilka tygodni przez zabawą odwiedziła większość polonijnych sklepów i punktów usługowych prosząc o podarowanie upominków, które trafiły na loterię.

Zadowoleni uczestnicy zabawy

Uczestnicy Karnawałowego szaleństwa byli bardzo zadowoleni i nie ukrywali, że przyjechali na Greenpoint z innych dzielnic Nowego Jorku, aby ich dzieci mogły spędzić miły czas.

- Śledzę na bieżąco stronę internetową CPS i kiedy tylko pojawiło się ogłoszenie, że zabawa będzie w tym roku przyjechałam natychmiast po bilety. Mimo tego, że mieszkamy na Manhattanie, moja córeczka uwielbia przyjeżdżać na Greenpoint na uroczystości organizowane przez CPS. Najbardziej nie może doczekać się spotkania z postaciami z bajek - opowiada jedna z mam, która ze swoim dzieckiem przyjechała z Manhattanu.

Podziękowania sponsorom

W zorganizowaniu zabawy pomogli również sponsorzy a wśród nich byli: Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, kancelaria adwokacka Andrzej Kamiński, oraz Polish National Alliance (PNA). Dzięki zaangażowaniu Danuty Bronchard do sponsorów zabawy dołączyli również Amber Restaurant, Cafe Riviera Greenpoint, E. Kurmel Brokerage LTD, Apteka Markowa, Greenpoint Wine & Liquors, Charlotte Patisserie, Perfumeria S&D, E&H Sky Flowers, Agencja Karwowskich, Christinas Restaurant, Alinas Beatiful Again Salon.

Rada Dyrektorów CP-S dziękuje wszystkim sponsorom za umożliwienie zorganizowania tego pięknego wpisującego się w doroczną karnawałową tradycję Centrum Polsko - Słowiańskiego.

Zdjęcia Agnieszka Granatowska

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD
CLICK HERE