HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
31 SATURDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
09.10.20
NYC Emergency Management Announcing New RFP & Requesting Support in Amplifying Opportunity
Please see information below on a newly released Strengthening Communities through Recovery COVID-19 grant opportunity. More»


NEWS

01.21.2018

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - 6-11 czerwca 2018

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w terminie 6-11 czerwca br. - w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Chcemy, aby w tym roku koncert laureatów odbył się już nie Filharmonii Opolskiej, jak w ubiegłym roku, lecz w Amfiteatrze Opolskim i był transmitowany przez program I Telewizji Polskiej oraz przez telewizję „POLONIA”.

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki rozpisany będzie na kilka koncertów (piosenki patriotyczne - na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, piosenki rozrywkowe, estradowe - na zamku w Otmuchowie, piosenki ludowe - w mieście Karlika i Karolinki - Gogolinie). Planujemy ponadto zorganizować kilka mniejszych koncertów na Opolszczyźnie z udziałem artystów polonijnych, tak, by Polonią rozśpiewać opolski region, oraz by Polonię na całym świecie rozkochać w perłach polskiej kultury muzycznej - polskiej piosence, która jest "dobra na wszystko". Wierzymy, iż w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to spotkanie festiwalowe Rodaków z różnych stron świata w Opolu, będzie dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem.

Nabór uczestników festiwalu ruszył 15 stycznia i trwać będzie do 15 marca br. Trzeba się więc pośpieszyć, bo czasu niewiele.

Przyjmujemy także wstępne zgłoszenia dziennikarzy polonijnych - planujemy dla nich atrakcyjny program turystyczny po Opolszczyźnie, udział w koncertach festiwalu polonijnego, udział w FORUM MEDIÓW POLONIJNYCH. Ilość miejsc ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. Odpłatność dla dziennikarzy - 300 zł (gwarantujemy 5 noclegów i wyżywienie.)

UWAGA: Zamieszczamy materiały nt. II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki

Regulamin

Program

Karta uczestnika

Są one również zamieszczone na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej: www.wspolnotapolska.opole.pl. PROSIMY SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ. Wszelakie zapytania dotyczące II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz zgłoszenia udziału w festiwalu, z załączonymi prezentacjami artystycznymi, prosimy kierować na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com

Szanowni Państwo, zapraszam do Opola, Stolicy Polskiej Piosenki, na II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki ! Łączę serdeczności.

Halina Nabrdalik
Dyrektor Festiwalu

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD
CLICK HERE