HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
08 SATURDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
06.08.20
Ride Fair Atlantic Ticket Expansion Sign On
Dear Civic Associations, Below is an important proposal to help your fellow Brooklynites. Please sign on (especially if you operate along the LIRR corridor in Brooklyn): More»


NEWS

01.21.2018

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - 6-11 czerwca 2018

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w terminie 6-11 czerwca br. - w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Chcemy, aby w tym roku koncert laureatów odbył się już nie Filharmonii Opolskiej, jak w ubiegłym roku, lecz w Amfiteatrze Opolskim i był transmitowany przez program I Telewizji Polskiej oraz przez telewizję „POLONIA”.

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki rozpisany będzie na kilka koncertów (piosenki patriotyczne - na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, piosenki rozrywkowe, estradowe - na zamku w Otmuchowie, piosenki ludowe - w mieście Karlika i Karolinki - Gogolinie). Planujemy ponadto zorganizować kilka mniejszych koncertów na Opolszczyźnie z udziałem artystów polonijnych, tak, by Polonią rozśpiewać opolski region, oraz by Polonię na całym świecie rozkochać w perłach polskiej kultury muzycznej - polskiej piosence, która jest "dobra na wszystko". Wierzymy, iż w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to spotkanie festiwalowe Rodaków z różnych stron świata w Opolu, będzie dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem.

Nabór uczestników festiwalu ruszył 15 stycznia i trwać będzie do 15 marca br. Trzeba się więc pośpieszyć, bo czasu niewiele.

Przyjmujemy także wstępne zgłoszenia dziennikarzy polonijnych - planujemy dla nich atrakcyjny program turystyczny po Opolszczyźnie, udział w koncertach festiwalu polonijnego, udział w FORUM MEDIÓW POLONIJNYCH. Ilość miejsc ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. Odpłatność dla dziennikarzy - 300 zł (gwarantujemy 5 noclegów i wyżywienie.)

UWAGA: Zamieszczamy materiały nt. II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki

Regulamin

Program

Karta uczestnika

Są one również zamieszczone na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej: www.wspolnotapolska.opole.pl. PROSIMY SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ. Wszelakie zapytania dotyczące II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz zgłoszenia udziału w festiwalu, z załączonymi prezentacjami artystycznymi, prosimy kierować na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com

Szanowni Państwo, zapraszam do Opola, Stolicy Polskiej Piosenki, na II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki ! Łączę serdeczności.

Halina Nabrdalik
Dyrektor Festiwalu

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE