HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
04 TUESDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
22.04.20
IRS: Economic Impact Payments For Non-filers
Treasury, IRS launch new tool to help non-filers register for Economic Impact Payments. More»


NEWS

11.27.2017

Paszport niepodległościowy na 100-lecie niepodległości

W siedzibie Centrum Polsko Słowiańskiego w niedzielę, 26 listopada odbyła się prezentacja nowego paszportu, który upamiętni 100-lecie niepodległości Polski.

W spotkaniu w siedzibie największej polonijnej organizacji społeczno - kulturalnej działającej na wschodnim wybrzeżu udział wzięli między innymi: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Zdzikot, Jakub Skiba, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, CPS reprezentowała Bożena Kamiński CEO/Prezes CPS oraz Danuta Bronchard Wiceprezes CPS i Jadwiga Bylinka Ołdakowska – Sekretarz CPS.

Przedstawiciele z Polski wszystkim, którzy przyszli na spotkanie opowiadali o tym jak będzie wyglądał nowy paszporty niepodległościowy, których produkcja zajęła się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Na 40 stronach wizowych dokumentu znajdą się motywy graficzne, a także wizerunki postaci, które przyczyniły się do ponownego pojawienia się naszego kraju na mapie świata w 1918 r. Paszport, w którym zastosowane będą najnowocześniejsze pod względem technologicznym metody zabezpieczeń, będzie dostępny w przyszłym roku. W paszporcie wszystkie motywy graficzne, zostały stworzone przez ekspertów. Wśród nich znalazły się również m.in.: motyw lwowski - Antoś Petrykiewicz, Bitwa Warszawska, godło II RP, Grób Nieznanego Żołnierza, Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski, Odznaka Korpusu Ochrony Pogranicza, odznaka pamiątkowa wojsk wielkopolskich, order Virtuti Militari, powstania śląskie, Roman Dmowski, Wincenty Witos i Roman Korfanty.

Zdjęcia archiwum CPS

back

LOGOS

CENSUS 2020
DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE