POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
11 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
28.11.19
Centrum nieczynne na święta Thanksgiving
Uprzejmie informujemy, że z okazji Thanksgiving Programy Centrum Polsko-Słowiańskiego będą nieczynne w czwartek 28 listopada oraz w piątek 29 listopada 2019 r. więcej»


POLONIA

07.24.2018

Polonijna młodzież na koloniach w Polsce

W ramach polonijnej akcji "Lato z Polską", na zaproszenie Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", 15-to osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w dniach 8-21 lipca 2018 r. przebywała w Domu Polonii w Pułtusku. Podczas wakacyjnego pobytu Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" polonijnej młodzieży zapewniło bogaty program edukacyjno-patriotyczny i turystyczny. Do organizacji wyjazdu nowojorskiej grupy przyczyniało się również Centrum Polsko-Słowiańskie.

Tegoroczne kolonie odbyły się w ramach akcji "Lato z Polską", a ich motywem przewodnim, był "Festiwal Kultur - Pułtusk - miasto spotkań". Kolonie miały charakter artystyczny.

W ramach polonijnej akcji "Lato z Polską", w koloniach wzięła udział młodzież z Belgii, Węgier, Białorusi, Litwy, Czech, Rosji, Mołdawii, Szwajcarii, Ukrainy, Hiszpanii i USA.

FESTIWAL KULTUR "PUŁTUSK – MIASTO SPOTKAŃ"

Podczas kolonii o profilu artystycznym. Młodzi ludzie, którzy na co dzień mieszkają w różnych miejscach na świecie spotkali się w "MIEŚCIE SPOTKAŃ", poznali się nawzajem, zintegrowali się, a co najważniejsze poznali Rodaków z różnych zakątków świata.

-  Podczas zabaw i spotkań integracyjnych, uczestnicy kolonii zaprezentowali swoją kulturę, sztukę, kuchnię, naszą polskość, nasze podobieństwa i różnice - opowiada Danuta Bronchard opiekunka młodzieży z Nowego Jorku.

Nowojorska grupa przebywająca na kolonii odwiedziła: Gniew, Toruń, Warszawę.

- Dziękujemy Centrum Polsko-Słowiańskiemu za możliwość korzystania z darmowych, wspaniałych 2-tygodniowych wakacji w Polsce. Dzieci pełni wrażeń i nadziei na szybki przyjazd do Polski za rok po dwóch tygodniach przygody odjechały do swojego kraju zamieszkania - kończy Danuta Bronchard.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ