POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
25 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
23.01.20
Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim
16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wyk więcej»


POLONIA

02.29.2016

Polonia otworzyła serca dla potrzebujących rodaków

Podczas koncertu dobroczynnego nazbierano $2,090

W niedzielę wieczorem w największej polonijnej organizacji działającej na Wschodnim Wybrzeżu: Centrum Polsko-Słowiańskim odbył się koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych w pożarze Polaków.

Okazało się, że na naszych rodaków zawsze można liczyć - około 100 osób wzięło udział w koncercie dobroczynnym, z którego dochód zostanie przekazany poszkodowanym w pożarze Polakom. Koncert otworzyła Danuta Bronchard zastępca prezesa Centrum Polsko-Słowiańskiego, a poprowadził go Janusz Sporek. Na scenie zaprezentowali się polonijni artyści. Osoby, które przyszły na dobroczynny koncert nie szczędziły grosza i każdy wrzucał przed wejściem datki, które trafią do rak poszkodowanych w pożarze Polaków. Cała kwota została w poniedziałek przelana na konto, które CP-S otworzyło w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Tak jak zapowiedziała Danuta Bronchard w najbliższy piątek pieniądze zostaną przekazane w siedzibie PSFUK do rąk poszkodowanych, którzy zgłoszą się do CP-S.

W wyniku pożaru, który wybuchł na początku lutego na Greenpoincie dach nad głowami straciło kilkanaście osób w tym Polacy, którzy w jednej chwili stracili wszystko co posiadali. Spłonęły ich dokumenty osobiste, karty kredytowe oraz telefony. Poszkodowani zostali w tym co mieli na sobie. Kiedy okazało się, że jeden z domów, który doszczętnie spłonął zamieszkiwali Polacy, Centrum Polsko-Słowiańskie natychmiast zorganizowało pomoc poszkodowanym.
 
Wszyscy poszkodowani mogą zgłaszać się do Centrum Polsko-Słowiańskiego, gdzie zostaną przyjęci bez kolejki i będą mogli wyrobić sobie ponownie zielone karty oraz inne amerykańskie dokumenty, jeśli posiadali je przed pożarem. Do dyspozycji poszkodowanych w pożarze są pracownicy Immigration and Legal Services Program oraz Extended Social Services Program. Pracownicy programu socjalnego, bez kolejki poszkodowanym pomogą w załatwieniu wszelkich formalności związanych z udzieleniem wsparcia finansowego, jakie będzie im przysługiwało z amerykańskich urzędów jeśli posiadają zalegalizowany pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych.
 

Dodatkowo ze swojej strony Centrum Polsko-Słowiańskie wydaje darmowe posiłki dla poszkodowanych. Ciepłe obiady można otrzymać w Restauracji PSC Kafeteriia działającej przy Centrum Polsko-Słowiańskim, przy 177 Kent Street Brooklyn. W Kafeterii prowadzona jest lista osób poszkodowanych, które korzystają z darmowych posiłków. Jednocześnie Rada Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego postanowiła pomóc finansowo poszkodowanym przez los rodakom i w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej utworzono specjalne konto:

NUMER KONTA 1284768

na które można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych w pożarze.

Apelujemy również do Polonijnych Organizacji o włączenie się do tej akcji. Rada Dyrektorów CP-S wpłaciła $1,000 na ten cel. Każdy kto chciałby wesprzeć Polaków, którzy stracili w jednej chwili dach nad głowami może wpłacać pieniądze na specjalne konto w PSFUK 1284768.
 
Zdjęcie Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ