POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
24 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
22.08.19
Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i Dzień Wojska Polskiego w Klubie Krakus

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród
Nie damy pogrześć mowy.
Polski My naród, Polski ród,
Królewski Szczep Piastowy."

więcej»


POLONIA

02.29.2016

Polonia otworzyła serca dla potrzebujących rodaków

Podczas koncertu dobroczynnego nazbierano $2,090

W niedzielę wieczorem w największej polonijnej organizacji działającej na Wschodnim Wybrzeżu: Centrum Polsko-Słowiańskim odbył się koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych w pożarze Polaków.

Okazało się, że na naszych rodaków zawsze można liczyć - około 100 osób wzięło udział w koncercie dobroczynnym, z którego dochód zostanie przekazany poszkodowanym w pożarze Polakom. Koncert otworzyła Danuta Bronchard zastępca prezesa Centrum Polsko-Słowiańskiego, a poprowadził go Janusz Sporek. Na scenie zaprezentowali się polonijni artyści. Osoby, które przyszły na dobroczynny koncert nie szczędziły grosza i każdy wrzucał przed wejściem datki, które trafią do rak poszkodowanych w pożarze Polaków. Cała kwota została w poniedziałek przelana na konto, które CP-S otworzyło w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Tak jak zapowiedziała Danuta Bronchard w najbliższy piątek pieniądze zostaną przekazane w siedzibie PSFUK do rąk poszkodowanych, którzy zgłoszą się do CP-S.

W wyniku pożaru, który wybuchł na początku lutego na Greenpoincie dach nad głowami straciło kilkanaście osób w tym Polacy, którzy w jednej chwili stracili wszystko co posiadali. Spłonęły ich dokumenty osobiste, karty kredytowe oraz telefony. Poszkodowani zostali w tym co mieli na sobie. Kiedy okazało się, że jeden z domów, który doszczętnie spłonął zamieszkiwali Polacy, Centrum Polsko-Słowiańskie natychmiast zorganizowało pomoc poszkodowanym.
 
Wszyscy poszkodowani mogą zgłaszać się do Centrum Polsko-Słowiańskiego, gdzie zostaną przyjęci bez kolejki i będą mogli wyrobić sobie ponownie zielone karty oraz inne amerykańskie dokumenty, jeśli posiadali je przed pożarem. Do dyspozycji poszkodowanych w pożarze są pracownicy Immigration and Legal Services Program oraz Extended Social Services Program. Pracownicy programu socjalnego, bez kolejki poszkodowanym pomogą w załatwieniu wszelkich formalności związanych z udzieleniem wsparcia finansowego, jakie będzie im przysługiwało z amerykańskich urzędów jeśli posiadają zalegalizowany pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych.
 

Dodatkowo ze swojej strony Centrum Polsko-Słowiańskie wydaje darmowe posiłki dla poszkodowanych. Ciepłe obiady można otrzymać w Restauracji PSC Kafeteriia działającej przy Centrum Polsko-Słowiańskim, przy 177 Kent Street Brooklyn. W Kafeterii prowadzona jest lista osób poszkodowanych, które korzystają z darmowych posiłków. Jednocześnie Rada Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego postanowiła pomóc finansowo poszkodowanym przez los rodakom i w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej utworzono specjalne konto:

NUMER KONTA 1284768

na które można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych w pożarze.

Apelujemy również do Polonijnych Organizacji o włączenie się do tej akcji. Rada Dyrektorów CP-S wpłaciła $1,000 na ten cel. Każdy kto chciałby wesprzeć Polaków, którzy stracili w jednej chwili dach nad głowami może wpłacać pieniądze na specjalne konto w PSFUK 1284768.
 
Zdjęcie Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ