POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
05 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.04.20
Jak przedłużyć pobyt w USA?
W związku z epidemią koronawirusa na stronie gov.pl zostały zamieszczone informacje dotyczące legalnego przedłużenia pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych dla posiadaczy ESTA, czyli osób, które wjechały do USA po zniesieniu wiz, jak również dla osób, które wjechały do USA na podstawie wizy. więcej»


WYDARZENIA

03.01.2020

Kolejna edycja biegu "Tropem Wilczym"

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce we współpracy z grupą "Polska Running Team" zaprasza do udziału w biegu - marszobiegu: “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

1 marca 2020 (niedziela) godzina 12 w południe, Forest Park, Queens, dystans - 1963 metry. Spotykamy się o godz.11 przy Forest Park Drive. Lokalizacja parkingu: 40°41'56.8"N 73°51'27.0"W

Uwaga trzeba się wcześniej zarejestrować, liczba miejsc jest ograniczona, nie możemy zagwarantować rejestracji na miejscu. Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku jest Patronem Honorowym tego wydarzenia. Głównym sponsorem wydarzenia jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy nie biegają na co dzień, dystans jest niewielki, można go pokonać marszobiegiem.

Bieg Tropem Wilczym to ogólnopolski projekt koordynowany przez Fundację Wolność i Demokracja w Polsce, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg organizowany jest na dystansie 1963 metry - jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

Szczegóły biegu: dystans - 1963 metry, miejsce: Forest Park, Queens, NY. Spotykamy się 1 marca o godzinie 11:00 przy Forest Park Drive.

Wjazd samochodem od strony Woodhaven Blvd., parking jest po drugiej stronie Woodhaven Blvd i przejście poprzez Woodhaven Blvd w stronę stadionu. Dojazd komunikacją miejską: metro M, R do stacji Woodhaven Blvd, potem autobusy: Q11, Q21, QM15. Lokalizacja parkingu: 40°41'56.8"N 73°51'27.0"W

Bieg zaczyna się po drugiej stronie Woodhaven Blvd. (trzeba wrócić Forest Park Drive do Woodvaven Boulevard i przejść ulicę na światłach na drugą stronę).

Zapisy:

  • Dorośli i młodzież (od 13 lat) – opłata $25 od osoby. W opłatę wliczone są: koszt organizacji biegu, ubezpieczenie, koszulka.
  • Dzieci w wieku 5 -12 lat wstęp wolny z zarejestrowanymi rodzicami.

Uwaga: Koszulki z edycji 2020 będą dostępne dla pierwszych 150 osób na miejscu rejestracji. Pozostali uczestnicy dostaną koszulki z poprzednich edycji.

Medale dostanie pierwsze 150 osób na mecie. Nie można przyprowadzać zwierząt. Rodzice sprawują opiekę nad dziećmi podczas Biegu. Bieg dla dzieci odbędzie się zaraz po biegu dorosłych na krótszym dystansie, dzieciom nie przysługuje koszulka i medal.

Informacji udziela biuro Instytutu Piłsudskiego: tel: 212-505-9077, email: office@pilsudski.org

Instytut otwarty jest w godzinach: 10:00-17:00 w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i 12:00-19:00 we wtorek. Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie. W celu zapisania się na bieg prosimy użyć linku podanego niżej. Do zobaczenia na starcie!

https://www.eventbrite.com/e/bieg-tropem-wilczym-tickets-86584292951?aff=ebdssbeac

 

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ