baner 2

CPS CAFETERIA - RESTAURANT

Monday-Friday: 12:00-7:30
Saturday: 11:00 do 5:00
Smacznego!

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
12 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
11.12.18
Świąteczna atmosfera podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego
W iście świątecznej atmosferze przebiegało tegoroczne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Centrum Polsko-Słowiańskiego za rok 2017. W piątek, 7 grudnia tuż przed godziną 6 pm sala należąca do tej największej polonijnej organizacji społeczno-kulturalnej wypełniła się niemal po brzegi. więcej»


WYDARZENIA

11.19.2017

Kościuszko Gala Concert at Carnegie Hall

PSC - 45th Anniversary
Fundacja Ars Activa i Fundacja Finitor serdecznie zapraszają 19 listpada br. na uroczysty koncert w Carnegie Hall z okazji – objętej przez patronat UNESCO - 200. rocznicy śmierci bohatera dwóch narodów, Tadeusza Kościuszki.

Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Gilińskiego, dzięki finansowemu wsparciu m.in. Konsulatu RP w Nowym Jorku, The Kościuszko Foundation oraz Polish Slavic Center.

Na koncercie wystąpi Kościuszko Festival Orchestra pod batutą maestro Bartosza Żurakowskiego i Francesco Bottigliero, wraz z solistami Edytą Kulczak (mezzo-sopran - która śpiewa dzięki uprzejmości Metropolitan Opera), Marianem Sobulą (fortepian) i Mariuszem Monczakiem (skrzypce). Recytacje – Pan Olek Krupa. Prowadzenie koncertu - Pani Liliana Komorowska.

W programie publiczność będzie miała okazję usłyszeć kompozycje samego Tadeusza Kościuszki, dwa polonezy i walc, oraz trzy nowe utwory powstałe z okazji Roku Kościuszkowskiego:

  • Polonez dedykowany Kościuszce polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego
  • Polonaise – Metamorphoses amerykańskiego kompozytora Johna Sarkissiana
  • Pieśń o Kościuszce włoskiego kompozytora Francesco Bottigliero

Poza tym program wypełnią arcydzieła muzyki polskiej i amerykańskiej jak Andante Spianato i Wielki Polonez Es dur Fryderyka Chopina, Wariacje na tematy własne Henryka Wieniawskiego, Orawa Wojciecha Kilara czy słynne Adagio Samuela Barbera. 

Koncert w Carnegie Hall jest kulminacją celebracji dla Tadeusza Kościuszki organizowanych przez Fundacje Ars Activa i Finitor w celu upamiętnienia i przybliżenia wybitnej postaci narodowej oraz promocji dorobku polskiej kultury i historii. Poprzedzające koncerty odbyły się w 2017r. na Kopcu Kościuszki w Krakowie podczas obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych, w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowskich Sukiennicach, na Zamku Królewskim w Warszawie oraz jesienią ubiegłego roku w nowojorskiej Carnegie Hall.

KOŚCIUSZKO GALA CONCERT odbędzie się w Niedzielę 19 Listopada 2017 r. o godz. 19:30 w Weill Recital Hall w Carnegie Hall. Bilety w cenie 39$ i 49$ są do nabycia w CarnegieCharge 212-247-7800 lub w kasie biletowej Carnegie Hall na rogu 57th and Seventh. Więcej informacji o koncercie pod numerem 917 455-6641 oraz na stronie kosciuszko2017.com

Celebration of 45th Anniversary of Polish Slavic Center

More Info >>>

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ
pełny HTML | wersja mobilna