baner 2

CPS CAFETERIA - RESTAURANT

Monday-Friday: 12:00-7:30
Saturday: 11:00 do 5:00
Smacznego!

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
20 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
14.01.19
Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. W tym roku właśnie taki bal zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie wraz z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. więcej»


WYDARZENIA

03.10.2016

Recital Fortepianowy – Robert Bronchard

W sobotę 12 marca w Centrum Polsko – Słowiańskim na Greenpoincie odbędzie się wiosenny recital fortepianowy w wykonaniu młodego polonijnego artysty. Na scenie przed publicznością zaprezentuje się Robert Bronchard oraz wernisaz prac Bogdana Kujawskiego.

Robert Bronchard urodził się w 1994 roku w Nowym Jorku. Jego zainteresowanie muzyczne od wieku siedmiu lat zaczęło się rozwijać, kiedy postanowił pójść w ślady swojej starszej siostry. Rodzice zapisali go również na lekcje gry na fortepianie w KOBO Music Studio. Po kilku latach latach nauki w tej szkole został przygotowany i zdał egzamin do sobotniej szkoły muzycznej Mannes College The New School for Music Prep. Division. Tam został przyjęty do prestiżowego Honors Program, stworzonego dla najbardziej utalentowanych młodych muzyków.

Po ukończeniu szkoły średniej postanowił rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowanie muzyką. Obecnie jest na trzecim roku studiów w Hunter College, gdzie dalej studiuje muzykę i grę na fortepianie z Quynh Nguyen, DMA. W ostatnim czasie miał okazję wziąć udział w wykładzie Eduardus’a Halim, ostatniego ucznia legendarnego Vladimira Horovitza oraz zagrać specjalnie dla niego.

Robert grywał w różnych salach koncertowych Nowego Jorku, m.in. Steinway Hall, Konsulat Generalny RP, Fundacja Kościuszkowska. Jako laureat konkursu organizowanego przez The Associated Music Teachers League (AMTL), cztery razy grał w Weill Hall w Carnegie Hall. W przyszłości Robert chciałby ukończyć studia magisterskie oraz doktoranckie z muzyki. Marzy o udziale w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ
pełny HTML | wersja mobilna