HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
23 TUESDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
02.07.19
Independence Day
Please be advised that in observance of Independence Day Polish Slavic Center will be closed on Thursday, July 4th, 2019. More»


EVENTS

10.12.2018

Polish Heritage Breakfast at PSC

Od kilku lat w ramach obchodów Miesiąca Dziedzictwa Narodowego urzędnicy z biura rewidenta miejskiego Scotta Stringera w październiku, wspólnie z Centrum Polsko-Słowiańskim, organizują doroczne śniadanie Polish Heritage Breakfast w związku z obchodzonym w październiku Miesiącem Dziedzictwa Narodowego. W tym roku śniadanie zaplanowane jest na piątek 12 października o godzinie 8:30 am w Galerii Centrum Polsko-Słowiańskiego znajdującej się przy 177 Kent St. na Greenpoincie. Każdego oku w śniadaniu udział biorą lokalni politycy oraz liderzy Polonijni i licznie zgromadzona Polania.

RSVP: events@comptroller.nyc.gov or call: 212-669-4466

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego – miesiąc, w którym Polonia jest szczególnie dumna ze swojego pochodzenia, pamięta o swoim rodowodzie i polskich osiągnięciach celebrując dumnie za granicami kraju swoją tożsamość i przynależność narodową.

- W październiku odbywa się szereg uroczystości między innymi Parada Pułaskiego, msza w ramach obchodów dziedzictwa polskiego oraz liczne spotkania Polonii w tym polskie śniadanie w Centrum Polsko Słowiańskim. Podczas wszystkich tych uroczystości my Polacy możemy amerykanom przekazywać wiedzę na temat historii naszego kraju, pokazać jego spuściznę, jak również ukazać nowy, dynamicznie zmieniający się obraz Polski – powiedziała Bożena Kamiński CEO/ prezes Centrum Polsko-Słowiańskiego.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu, że Polish Heritage Breakfast jest organizowane w sercu polskiej dzielnicy w siedzibie naszej organizacji – dodaje Bożena Kamiński.

Dzięki temu, że doroczne polskie śniadanie organizowane jest na Greenpoincie może w ni wziąć udział liczna grupa Polaków, która zamieszkuje okolice. Podczas polskiego śniadania urzędnicy z biura rewidenta miejskiego Scotta Stringera wręczają wyróżnienia zasłużonym Polakom oraz organizacjom, które działają społecznie w polonijnym środowisku. W ubiegłym roku wyróżnienie odebrał Artur Dybanowski z Pulaski Association of Business and Professional Men oraz prezes organizacji POMOC Marzena Wojczulanis. Polskie śniadanie w ramach obchodów Miesiąca Dziedzictwa Narodowego przygotowuje Kafeteria działająca przy Centrum Polsko-Słowiańskim.

RSVP: events@comptroller.nyc.gov or call: 212-669-4466

Polish Heritage Breakfast
piątek 12 października o godzinie 8:30am
w Galerii Centrum Polsko-Słowiańskiego
przy 177 Kent St,. Brooklyn. Wstęp wolny

back

LOGOS

DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE