HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
24 MONDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
13.09.18
Bezpłatne Seminarium na temat podatków
Dzięki współpracy Centrum Polsko-Słowiańskiego z różnego rodzaju nowojorskimi urzędami w siedzibie Centrum na Greenpoincie, 12 września o godzinie 6:00pm, odbyło się seminarium podatkowe. Podczas spotkania urzędnicy z amerykańskich instytucji podatkowych edukowali zainteresowanych na tematy związane z podatkami. Seminarium skierowane było do właścicieli małych More»


EVENTS

08.05.2018

International Day of Friendship na Brooklynie

Po raz piąty Polonia weźmie udział w obchodów International Day of Friendship. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia, przy Brooklyn Borough Hall oraz w Columbus Park na Brooklynie.

Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Przyjaźni jest Eric Adams, prezydent Brooklynu. Misją tego dnia jest zniwelowanie różnic między kulturami i stworzenie więzi przyjaźni, które łączą ludzi każdej społeczności na całym świecie.

W tym roku już w paradzie flag udział wezmą przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Centrum Polsko - Słowiańskiego.

Każdego roku podczas International Day of Friendship odbywają się występy artystyczne połączone z prezentacją strojów ludowych z całego świata. Podczas uroczystości będzie można oraz możliwość spróbowania tradycyjnych potraw z różnych zakątków świata. Międzynarodowy Dzień  Przyjaźni, ma na celu przybliżenie różnorodności etnicznej Brooklynu.

Impreza rozpocznie się o godz. 1:00 pm paradą flag i potrwa go późnych godzin popołudniowych. Odbędzie się przed Brooklyn Borough Hall w sąsiadującym bezpośrednio z nim Columbus Park. Prócz mieszkańców Brooklynu udział w niej wezmą dygnitarze z całego świata, urzędnicy państwowi, różne organizacje społeczne oraz specjalni goście, w tym również przedstawicie Polonii.

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni został ustanowiony przez ONZ w 2011 roku i obchodzony jest na całym świecie zwykle 30 lipca lub – jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych – w pierwszą niedzielę sierpnia. 

back

LOGOS

DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE
pełny HTML | wersja mobilna