HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
21 WEDNESDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
02.07.19
Independence Day
Please be advised that in observance of Independence Day Polish Slavic Center will be closed on Thursday, July 4th, 2019. More»


EVENTS

08.05.2018

International Day of Friendship na Brooklynie

Po raz piąty Polonia weźmie udział w obchodów International Day of Friendship. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia, przy Brooklyn Borough Hall oraz w Columbus Park na Brooklynie.

Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Przyjaźni jest Eric Adams, prezydent Brooklynu. Misją tego dnia jest zniwelowanie różnic między kulturami i stworzenie więzi przyjaźni, które łączą ludzi każdej społeczności na całym świecie.

W tym roku już w paradzie flag udział wezmą przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Centrum Polsko - Słowiańskiego.

Każdego roku podczas International Day of Friendship odbywają się występy artystyczne połączone z prezentacją strojów ludowych z całego świata. Podczas uroczystości będzie można oraz możliwość spróbowania tradycyjnych potraw z różnych zakątków świata. Międzynarodowy Dzień  Przyjaźni, ma na celu przybliżenie różnorodności etnicznej Brooklynu.

Impreza rozpocznie się o godz. 1:00 pm paradą flag i potrwa go późnych godzin popołudniowych. Odbędzie się przed Brooklyn Borough Hall w sąsiadującym bezpośrednio z nim Columbus Park. Prócz mieszkańców Brooklynu udział w niej wezmą dygnitarze z całego świata, urzędnicy państwowi, różne organizacje społeczne oraz specjalni goście, w tym również przedstawicie Polonii.

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni został ustanowiony przez ONZ w 2011 roku i obchodzony jest na całym świecie zwykle 30 lipca lub – jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych – w pierwszą niedzielę sierpnia. 

back

LOGOS

DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE