baner 1
baner 2

CPS CAFETERIA - RESTAURACJA

Od poniedziałku do piątku 12:00-7:30, soboty 11:00 do 5:00

HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
24 FRIDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
22.11.17
Prezentacja Paszportu Niepodległościowego w CPS, 26 listopada, 5:00PM
Prezentacja Paszportu Niepodległościowego wydawanego
 z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Centrum Polsko-Słowiańskim. More»


Events

08.06.2017

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni na Brooklynie

Od czterech lat w metropolii nowojorskiej, a dokładnie na Brooklynie, obchodzony jest International Day of Friendship, którego organizatorem jest prezydent Brooklynu Eric Adams. Każdego roku w kolorowym pochodzie flag udział biorą przedstawiciele Centrum Polsko-Słowiańskiego, a obecnie do celebrowania Międzynarodowego Dnia Przyjaźni włączył się również Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

W niedzielę 6 sierpnia po raz czwarty barwny korowód przeszedł przed dolny Brooklyn, a główna uroczystość odbyła się pod Brooklyn Borough Hall oraz w Columbus Park. Uroczystość prowadziła Diana Reyna – Deputy Borough President’s Office, która przywitała mieszkańców dzielnicy na rodzinnym pikniku, w którym wzięli udział przedstawiciele organizacji etnicznych reprezentujących narodowości zamieszkałe na Brooklynie. – Naszą misją jest zbudowanie jednego Brooklynu. Pomostem łączącym kulturową różnorodność wszystkich grup etnicznych jest przyjaźń – powiedziała Diana Reyna, Deputy Borough President’s Office. 

Polską grupę etniczną reprezentowała Bożena Kamiński – Dyrektor Wykonawczy i Prezes Centrum Polsko-Słowiańskiego, Jadwiga Bylinka Ołdakowska – członek Rady Dyrektorów CP – S pełniąca funkcję sekretarza oraz przedstawiciele Klubu Seniora „Krakus”. Polską flagę niósł Stanisław Szumiło – pracownik Klubu Seniora „Krakus”, który działa przy CP-S. W krakowskim stroju wystąpiła Stanisława Krzyś. Pani Stasia została wybrana przez organizatorów International Day of Friendship do reprezentowania polskiego stroju ludowego i to właśnie ona prowadziła, wraz z innymi kobietami ubranymi w ludowe stroje, tegoroczny Dzień Przyjaźni. Polskie stroje ludowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczestników barwnego korowodu. Reprezentanci Polski w strojach krakowskich byli zapraszani do pozowania do zdjęć z uczestnikami International Day of Friendship. Duża frekwencja podczas Dnia Przyjaźni świadczy o tym, że podejmowanie tego typu inicjatyw ma głębszy sens i należy na każdym kroku celebrować swoje dziedzictwo narodowe.

back
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
 
 
 
CLICK HERE
pełny HTML | wersja mobilna