POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
01 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
13.03.20
Zawieszenie zajęć programów Centrum z powodu koronawirusa
Wszystkie sprawy załatwiamy telefonicznie i przez internet. Kontakt z Centrum pod numerem telefonu: (929) 373-6346, lub e-mail: pscadmin@polishslaviccenter.com Uwaga: posiłki dla seniorów w Klubie Seniora Krakus będą serwowane oraz wszystkie sprawy obecnie są załatwiana przez telefon oraz drogą e-mailową. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

12.14.2019

Święto Dziękczynienia i Kiermasz Świąteczny w Centrum Jana Pawła II

Święto Dziękczynienia jest czasem, który pomału wprowadza nas w końcówkę roku. Sprzyja wielu refleksjom a przede wszystkim przypomina o tym, że każdy kolejny dany nam dzień jest darem.

Postawa wdzięczności i dziękczynienia w szarej codzienności jest odbalskiem słońca i kolorem tęczy w pochmurny, deszczowy dzień dając promyk nadziei. Dużą radość sprawiła naszym Seniorom loteria z okazji Święta Dziękczynienia gdzie oprócz różnorakich słodkości kilku z naszych Seniorów wygrało inyka. Czas był wypełniony śmiechem i słowami wdzięcznośći. Zaiste prawdą jest iż "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”.

Okres przedświąteczny to również czas spotkań seniorów i wspólnego przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia również przez zajęcia artystyczne. Ważnym elementem przygotowawczym w Centrum Jana Pawła II na Manhattanie było wspólne robienie prac artystycznych, które były później wystawione na Kiermaszu Świątecznym w siebidzibie Centrum Polsko-Słowiańskiego. Wspólnie spędzony czas poświęcony przygotowywaniu dekoracji świątecznych już parę tygodni wcześniej wprowadził nasze Centrum w ciepłą i świąteczną atmosferę w oczekiwaniu na kolejne narodzenie Zbawiciela.

Maria Madej - Dyrektor Programu

Prezent

Boże Narodzenie
Dzień wielkiej miłość
Jezus sie narodził
Dla całej ludzkość.

Taki maluteńki
A wielki zarazem
Narodził się dzisiaj
By nas wszystkich zbawić.

Zapalił nam gwiazdkę
Nadziei na lepsze
Dał prezent miłości
Bezwzględnej, najlepszej.

Darował nam Siebie
I nie chciał nic w zamian.
Czy jest większy prezent
Niż Miłość bez granic???

Codziennie prezentów
Rozdaje miliony
Za darmo, bezzwrotnie
Byś Ty był zbawiony ....

Alicja Z.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ