POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
26 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
23.01.20
Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim
16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wyk więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

10.21.2015

Uczta dla ducha w Centrum Polsko-Słowiańskim

To był niezapomniany niedzielny wieczór, a wszystko za sprawą polonijnych młodych arystów, którzy dzięki uprzejmości dyrekcji Centrum Polsko-Słowiańskiego wystąpili na scenie, w pięknych pomieszczeniach, polskiej instytucji społeczno-kulturalnej przy 177 Kent Street.

Na scenie podczas koncertu "Polonia Wspiera Talenty" zaprezentowało się kilkanaście młodych osób. Podkreślić należy, że uczestnicy wystąpili w różnych grupach wiekowych, a najmłodsza uczestniczka miała 12 lat. Wszyscy, którzy wyszli na scenę, zachwycili swoim talentem widownię, która młodych artystów nagradzała niekończącymi się i gromkimi brawami. Na widowni występy artystów podziwiało ponad 100 osób.

Koncert "Polonia Wspiera Talenty" prowadziła Izabella Kobus Salkin, a artystom akompaniował pianista Roman Markowicz. Na widowni obecni byli członkowie Rady Dyrektorów CP-S: Bożena Kamiński - dyrektor wykonawczy, wiceprezesi: Danuta Bronchard, Marian Żak oraz Jadwiga Bylinka-Ołdakowska - dyrektor.

Wśród gości nie zabrakło nauczycieli polskich szkół oraz polonijnych szkół muzycznych. Obecna była Bożena Konkiel, prowadząca Kobo Music Studio oraz Janusz Sporek prowadzący Music Education Center, obie szkoły na Greenpoincie. Na scenie zaprezentowali się: Natalia Sokolnicki, Michał Lewkowicz, Tomasz Kozakiewicz, Nicola Oscypała, Anna Bartnicka, Nicholas Kaponyas, Krystyna Wirkowska, Robert Bronchard, Piotr Buszewski, Robert Argasinski, Klaudia Morelowska.

- To wielki zaszczyt gościć tylu znakomitych polonijnych utalentowanych artystów. Wspierając tego typu działania chcemy dać im nie tylko szansę zaprezentowania się przed szeroką publicznością ale również chcemy pomóc finansowo. Każdy z uczestników koncertu otrzyma gratyfikację finansową. A za rok będzie mógł ubiegać się o stypendium artystyczne, które zostanie przyznane przez CP-S uzdolnionej polonijnej młodzieży - powiedziała Bożena Kamiński prezes CP-S.

- Dodatkowo wybrani uczestnicy koncertu będą mogli wziąć udział w dorocznym wielkim kulturalnym wydarzeniu artystycznym, jakim jest festiwal organizowany przez New York Dance & Arts Innovations - XVII International Chopin & Friends Festival". A każdy z uczestników koncertu otrzyma również wejściówki na cały festiwal.

Wszyscy uczestnicy koncertu byli niezmiernie wdzięczni dyrekcji Centrum Polsko-Słowiańskiego za zorganizowanie koncertu, który na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych nowojorskiej Polonii. Już dziś Rada dyrektorów CP-S zaprasza na kolejną edycje koncertu "Polonia Wspiera Talenty", który odbędzie się jesienią przyszłego roku.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ