baner 2

CPS CAFETERIA - RESTAURANT

Monday-Friday: 12:00-7:30
Saturday: 11:00 do 5:00
Smacznego!

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
12 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
11.12.18
Świąteczna atmosfera podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego
W iście świątecznej atmosferze przebiegało tegoroczne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Centrum Polsko-Słowiańskiego za rok 2017. W piątek, 7 grudnia tuż przed godziną 6 pm sala należąca do tej największej polonijnej organizacji społeczno-kulturalnej wypełniła się niemal po brzegi. więcej»


WIADOMOŚCI

12.11.2018

Świąteczna atmosfera podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego

W iście świątecznej atmosferze przebiegało tegoroczne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Centrum Polsko-Słowiańskiego za rok 2017. W piątek, 7 grudnia tuż przed godziną 6 pm sala należąca do tej największej polonijnej organizacji społeczno-kulturalnej wypełniła się niemal po brzegi.
czytaj więcej
12.07.2018

Sezon Świąteczny oficjalnie rozpoczęty! Wizyta św Mikołaja w CP-S

6 grudnia dzięki zaangażowaniu Rady Dyrektorów Centrum Polsko Słowiańskiego odbyło się uroczyste spotkanie z Mikołajem oraz rozświetlenie światełek na świątecznym drzewku.
czytaj więcej
12.03.2018

Patriotyczna wystawa w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

2 listopada w Centrum Polsko-Słowiańskim otwarta została piękna, patriotyczna, polsko - amerykańska wystawa. Do udziału w wystawie CP-S zaprosiło polonijną oraz polską młodzież z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie.
czytaj więcej
11.30.2018

Retrospektywa filmów Pawła Pawlikowskiego w MoMI

Kadr z filmu IDA.
Museum of the Moving Image oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku prezentują Retrospektywę filmów Pawła Pawlikowskiego z udziałem reżysera podczas pokazów w dniu 9 grudnia.
czytaj więcej
11.26.2018

Historyczne wydarzenie w Centrum Polsko-Słowiańskim w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach międzynarodowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach 15-19 listopada w Nowym Jorku realizowany był polsko-amerykański projekt zatytułowany "Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości".
czytaj więcej
11.04.2018

W 100-lecie KUL-u rozmowa z rektorem uczelni JM ks. prof. Antonim Dębińskim

20 października w Nowym Jorku w siedzibie CP-S przy 177 Kent St na Brooklynie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100- lecia KUL. Redakcja "Echa Polonijnego" rozmawia z JM ks. prof. Antonim Dębińskim, rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
czytaj więcej
11.04.2018

“Miłość i sraczka przychodzą znienacka”

Dariusz Zawiślak. FOTO: Adam Lewanowicz
Tuż przed Festiwalem Polskich teatrów telewizji w nowym Jorku redakcja „echa Polonijnego” rozmawia z dyrektorem tego przedsięwzięcia – Dariuszem Zawiślakiem, który od lat pracuje na kierowniczych stanowiskach w zarządzaniu dobrami kultury i sztuki oraz w mediach. Dariusz Zawiślak opowiada o tym, kto był inicjatorem tego przedsięwzięcia oraz jakie atrakcje czekają Polonię podczas Polskich teatrów telewizji. nasz rozmówca powiedział nam również o potrzebie powstania Polskiego Centrum Kreatywnego w nowym Jorku.
czytaj więcej
10.31.2018

KUL równolatkiem Niepodległej Polski

Ekscelencja bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn otworzył wystawę z okazji jubileuszu 100 lat istnienia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
czytaj więcej
10.30.2018

Płynę po oceanie wyobraźni

Andrzej Renes zaprojektował ponad 30 statuetek, między innymi: telewizyjne Wiktory; Czempiony - nagrodę Przeglądu Sportowego dla najlepszego i najpopularniejszego sportowca roku; nagrodę Kisiela - Stefana Kisielewskiego, nagrodę im. Sergio Vieira de Mello, literacką nagrodę dla dzieci i młodzieży imienia Kornela Makuszyńskiego. Radością jest poznawanie laureatów wyróżnień. Statuetki jego autorstwa otrzymali między innymi takie gwiazdy jak np : Sting, Garou, Jan Michel Jarre czy Jean Simur otrzymali statuetkę mojego autorstwa. Redakcji Białego Orła Andrzej Renes opowiada o płaskorzeźbie Paderewskiego, która zostanie odsłonięta 18 listopada w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ
pełny HTML | wersja mobilna