POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
20 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
17.10.19
Zaproszenie do udziału w akcji "Niepodległa do hymnu"
W załączeniu przesyłam skan pisma przygotowanego przez pana Jana Kowalskiego, dyrektora Biura Programu "Niepodległa", z zaproszeniem do włączenia się akcję "Niepodległa" do hymnu polegającą na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego w samo południe 11 listopada - w Narodowe Święto Niepodległości. więcej»


WIADOMOŚCI

10.17.2019

Zaproszenie do udziału w akcji "Niepodległa do hymnu"

W załączeniu przesyłam skan pisma przygotowanego przez pana Jana Kowalskiego, dyrektora Biura Programu "Niepodległa", z zaproszeniem do włączenia się akcję "Niepodległa" do hymnu polegającą na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego w samo południe 11 listopada - w Narodowe Święto Niepodległości.
czytaj więcej
10.17.2019

Akademia Młodych Dyplomatów, Warszawa - pomóż nam stworzyć nowe pokolenie przyszłych liderów!

Europejska Akademia Dyplomacji rekrutuje do naszego rocznego sztandarowego Programu - XVI Edycji Akademii Młodych Dyplomatów.
czytaj więcej
10.11.2019

W Columbus Day CPS nieczynne

Uprzejmie informujemy, że z okazji Columbus Day Centrum Polsko-Słowiańskie będzie nieczynne w poniedziałek 14 października 2019 r.
czytaj więcej
10.11.2019

Parada Pułaskiego łączy pokolenia

Przedstawiciele Centrum Polsko Słowiańskiego wzięli udział w 82 Paradzie Pułaskiego. W tym roku Paradę zaszczycił swoją obecnością Charles Schumer, demokratyczny Senator z Nowego Jorku, a jej Wielkim Marszałkiem był Darek Barcikowski konsul honorowy RP w New Britain, CT.
czytaj więcej
09.12.2019

"Yiddish Tango from Warsaw" - tango z Warszawy śpiewane w Yiddish

Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku po raz kolejny zaprosił Olgę Avigail Mieleszczuk z projketem „Yiddish Tango from Warsaw”. Piosenkarka aranżuje na nowo, popularne w latach 30. XX wieku tanga i piosenki skomponowane przez Polskich Żydów. Artystce partneruje zespół Tango Attack (Grzegorz Bożewicz, Piotr Malicki i Hadrian Filip Tabęcki), uświetniając występ udziałem gości specjalnych.
czytaj więcej
08.22.2019

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i Dzień Wojska Polskiego w Klubie Krakus

Katarzyna Drucker

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród
Nie damy pogrześć mowy.
Polski My naród, Polski ród,
Królewski Szczep Piastowy."

czytaj więcej
08.14.2019

Barwna terapia w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie i na Manhattanie

"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe" - Albert Einstein
czytaj więcej
08.09.2019

Rocznica Powstania i Solidarności - Klub Seniora Krakus

Dnia 8 sierpnia Klub Seniora Krakus obchodził dwie ważne rocznice. Pierwsza z nich to 75 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego, kiedy to 1 sierpnia mieszkańcy Warszawy chwycili za broń po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej. Nierówna walka trwała 63 dni. Bitwa o Warszawę przyniosła zagładę miasta, śmierć około 200 tys. osób i wypędzenie reszty mieszkańców stolicy. Był to największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie.
czytaj więcej
07.02.2019

Dzień Niepodległości

Uprzejmie informujemy, że z okazji Dnia Niepodległości Centrum Polsko-Słowiańskie będzie nieczynne w czwartek 4 lipca 2019.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ