POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
20 FRIDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
12.09.19
"Yiddish Tango from Warsaw" - tango z Warszawy śpiewane w Yiddish
Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku po raz kolejny zaprosił Olgę Avigail Mieleszczuk z projketem „Yiddish Tango from Warsaw”. Piosenkarka aranżuje na nowo, popularne w latach 30. XX wieku tanga i piosenki skomponowane przez Polskich Żydów. Artystce partneruje zespół Tango Attack (Grzegorz Bożewicz, Piotr Malicki i Hadrian Filip Tabęcki), uświetniając występ ud więcej»


WIADOMOŚCI

10.11.2018

"Teraz Polska" - zgłoś się!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do XXIX edycji Konkursu „Teraz Polska”. Godło „Teraz Polska” jest symbolem znanym i cenionym przez wielu Polaków. Obecnie, ze względu na odrodzenie patriotyzmu zakupowego oraz zwrot konsumentów ku wysokiej jakości produktów, zgłoszenie do udziału w Konkursie jest najlepszym pomysłem na rozwój biznesu.
czytaj więcej
10.09.2018

Projekt Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości

ŚWIĘTUJEMY W NOWYM JORKU JUBILEUSZ 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
czytaj więcej
10.03.2018

Spowiedź Karskiego

Jan Karski - emisariusz, który niósł światu prawdę o zagładzie narodu żydowskiego, choć świat nie chciał o tym słyszeć. Bohater ludzkości, Polak, który chciał powstrzymać Holocaust. Jednak jego zasługi do dziś przez wielu są niedoceniane, a sam Karski uważany jest przez niektórych za postać kontrowersyjną. Jaki był naprawdę? „Echo Polonijne” rozmawia z Waldemarem Piaseckim, autorem trzytomowej biografii Jana Karskiego.
czytaj więcej
10.02.2018

Spotkanie z Waldemarem Piaseckim, autorem biografii o Janie Karskim w CP-S

W czwartek 26 lipca w pięknej sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego, usytuowanej w sercu polskiej dzielnicy na Geenpoincie, odbyła się prezentacja książek „Jan Karski. Jedno życie” pióra Waldemara Piaseckiego. Organizatorem prezentacji książki było Towarzystwo Jana Karskiego, natomiast pomieszczenie, w którym odbyła się uroczystość, udostępniło Centrum Polsko-Słowiańskie.
czytaj więcej
10.01.2018

Wspólnie celebrujmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Polonia włączyła się do akacji zainicjowanej przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, związaną ze 100-leciem odzyskania niepodległości Polski, polegającą na zbieraniu podpisów pod podziękowaniami, które niebawem trafią do najwyższych władz amerykańskich.
czytaj więcej
09.13.2018

Bezpłatne Seminarium na temat podatków

Dzięki współpracy Centrum Polsko-Słowiańskiego z różnego rodzaju nowojorskimi urzędami w siedzibie Centrum na Greenpoincie, 12 września o godzinie 6:00pm, odbyło się seminarium podatkowe. Podczas spotkania urzędnicy z amerykańskich instytucji podatkowych edukowali zainteresowanych na tematy związane z podatkami. Seminarium skierowane było do właścicieli małych biznesów jak również do indywidualnych podatników.
czytaj więcej
09.06.2018

Mural z polskimi akcentami

W czerwcu światło dzienne ujrzał mural, który wykonali seniorzy z Klubu Seniora Krakus. Dzięki współpracy z Klubem Seniora Krakus, który działa przy Centrum Polsko-Słowiańskim, z SU-CASA - New York City Council, the Department of Cultural Affairs (DCA), the Department for the Aging (DFTA), seniorzy od lutego uczestniczyli w nowej edycji programu Su-Casa.
czytaj więcej
08.10.2018

Komunikat Komisji Nominacyjnej Centrum Polsko-Słowiańskiego

Po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych kandydatów do Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego Komisja Nominacyjna w składzie:
czytaj więcej
08.08.2018

International Day of Friendship na Brooklynie

Agnieszka Granatowska
Dzięki połączonych sił pracowników Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku i Centrum Polsko-Słowiańskiego Polonia odniosła promocyjny sukces!
czytaj więcej
» 9 8 7 6 5 4 3 2 1 «
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ