POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
16 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
02.07.19
Dzień Niepodległości
Uprzejmie informujemy, że z okazji Dnia Niepodległości Centrum Polsko-Słowiańskie będzie nieczynne w czwartek 4 lipca 2019. więcej»


WIADOMOŚCI

10.31.2018

KUL równolatkiem Niepodległej Polski

Ekscelencja bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn otworzył wystawę z okazji jubileuszu 100 lat istnienia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
czytaj więcej
10.30.2018

Płynę po oceanie wyobraźni

Andrzej Renes zaprojektował ponad 30 statuetek, między innymi: telewizyjne Wiktory; Czempiony - nagrodę Przeglądu Sportowego dla najlepszego i najpopularniejszego sportowca roku; nagrodę Kisiela - Stefana Kisielewskiego, nagrodę im. Sergio Vieira de Mello, literacką nagrodę dla dzieci i młodzieży imienia Kornela Makuszyńskiego. Radością jest poznawanie laureatów wyróżnień. Statuetki jego autorstwa otrzymali między innymi takie gwiazdy jak np : Sting, Garou, Jan Michel Jarre czy Jean Simur otrzymali statuetkę mojego autorstwa. Redakcji Białego Orła Andrzej Renes opowiada o płaskorzeźbie Paderewskiego, która zostanie odsłonięta 18 listopada w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie.
czytaj więcej
10.23.2018

"Ignacy Jan Paderewski – Ikona Niepodległości" - w 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach miedzynarodowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach 15-19 listopada w Nowym Jorku realizowany będzie polsko-amerykański projekt zatytułowany „Ignacy Jan Paderewski – Ikona Niepodległości“. W programie artystycznym zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych: koncerty, recitale, pokazy artystyczne, wykłady i spotkania z artystami, które odbędą się w formule festiwalowej pod wspólnym hasłem „Paderewski Days in New York“. Pomysłodawcą projektu jest prof. Adam Wibrowski, a realizację przedsięwzięcia wspierają: PIASA, New York Public Library for the Performing Arts oraz Fundacja PZU, Korporacja Radex i COP Klaster. Działania współfinansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.
czytaj więcej
10.22.2018

Polska zabawa połączyła pokolenia

Zabawa po Paradzie Pułaskiego, którą zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Klub Seniora Krakus działający przy Centrum przyciągnęła rzeszę Polonii, która chciała celebrować polskie święto.
czytaj więcej
10.15.2018

Lokalni urzędnicy gośćmi polskiego śniadania z miejskim rewidentem na Greenpoincie

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego - miesiąc, w którym Polonia jest szczególnie dumna ze swojego pochodzenia, pamięta o swoim rodowodzie i polskich osiągnięciach celebrując dumnie za granicami kraju swoją tożsamość i przynależność narodową.
czytaj więcej
10.11.2018

"Teraz Polska" - zgłoś się!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do XXIX edycji Konkursu „Teraz Polska”. Godło „Teraz Polska” jest symbolem znanym i cenionym przez wielu Polaków. Obecnie, ze względu na odrodzenie patriotyzmu zakupowego oraz zwrot konsumentów ku wysokiej jakości produktów, zgłoszenie do udziału w Konkursie jest najlepszym pomysłem na rozwój biznesu.
czytaj więcej
10.09.2018

Projekt Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości

ŚWIĘTUJEMY W NOWYM JORKU JUBILEUSZ 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
czytaj więcej
10.03.2018

Spowiedź Karskiego

Jan Karski - emisariusz, który niósł światu prawdę o zagładzie narodu żydowskiego, choć świat nie chciał o tym słyszeć. Bohater ludzkości, Polak, który chciał powstrzymać Holocaust. Jednak jego zasługi do dziś przez wielu są niedoceniane, a sam Karski uważany jest przez niektórych za postać kontrowersyjną. Jaki był naprawdę? „Echo Polonijne” rozmawia z Waldemarem Piaseckim, autorem trzytomowej biografii Jana Karskiego.
czytaj więcej
10.02.2018

Spotkanie z Waldemarem Piaseckim, autorem biografii o Janie Karskim w CP-S

W czwartek 26 lipca w pięknej sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego, usytuowanej w sercu polskiej dzielnicy na Geenpoincie, odbyła się prezentacja książek „Jan Karski. Jedno życie” pióra Waldemara Piaseckiego. Organizatorem prezentacji książki było Towarzystwo Jana Karskiego, natomiast pomieszczenie, w którym odbyła się uroczystość, udostępniło Centrum Polsko-Słowiańskie.
czytaj więcej
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ